Опубліковано звіт про мовні квоти на радіо за перше півріччя 2018-го

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення опублікувала у себе на сайті звіт про мовні квоти на радіо за перше півріччя 2018 року. Розповідаємо найцікавіше з нього.

1. Серед радіостанцій, де переважна кількість пісень українською, лідером за квотуванням стала «Країна ФМ», яка крутить 100% україномовної музики. Також високі показники у станцій Cуспільного радіо (від 76% до 99 %).

Якщо говорити про різноформатні радіостанції, то найбільше україномовної музики ставили у свій ефір «Радіо НВ» (61%), «П’ятниця» (38%), «Перець ФМ» (38%), «Русское радио — Украина» (38%) та «Наше радіо» (38%).

Нагадаємо, що обов’язкова квота для таких радіостанцій становить 30%.

Радіостанціям, які мають окрему ліцензію, що дозволяє їм переважно ставити музику країн ЄС, встановлена квота 25%. Тим не менш, і в цій категорії є станції, що перевиконали квоту — Hit FM (32%), «Люкс ФМ» (31%), «Мелодія» (29%) та Kiss FM (29%).

2. Серед місцевих та регіональних радіостанцій рекордсменом у виконанні квот стали Рівненська та Тернопільська області з показниками 81% та 78% україномовної музики. До першої п’ятірки також увійшли Івано-Франківська, Волинська та Сумська області.

Найнижчий показник у Хмельницької (32%), Харківської (36%) та Полтавської (36%) областях.

Київ та Київська область виконали квоту на 44%, на дев’ять відсотків більше ніж у першому півріччі 2017 року.

3. За період з 8 листопада 2016-го до 30 червня цього року було виписано двадцять штрафів. У сумі вони принесли до бюджету майже 1.4 мільйони гривень.


Нагадаємо, що у листопаді 2016 року, коли мовні квоти на радіо та телебаченні були лише введені, ми аналізували, які українські пісні почали грати на радіо.

Обкладинка: звіт

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.