Науково-популярне медіа Куншт та Goethe Institut в Україні запускають третю хвилю Mediengeist 3.0, аби допомогти українським журналістським, мистецьким та технологічним проєктам протидіяти російській пропаганді. У межах програми 150 медійників, блогерів, митців та засновників технологічних стартапів зможуть розробити або допрацювати ідеї та отримати сумарно до 180 000 гривень на реалізацію фактчекінгових застосунків чи платформ, кампаній в соціальних мережах, мистецьких проєктів, YouTube-шоу або іншого медійного продукту.
Mediengeist 3.0 — це одноденний хакатон з медіаграмотності, що допоможе обʼєднати спільноти та проєкти для протидії деструктивним наративам, фейкам та дезінформації у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.
На хакатоні учасники зможуть познайомитися з колегами, що роблять український інформаційний простір безпечнішим місцем, напрацювати разом ідеї майбутніх проєктів з протидії дезінформації та представити їх на пітчингу перед журі та експертами.
Етапи проєкту
Підготовка (вересень-жовтень) — на цьому етапі організатори оберуть 150 учасників та їхні проєкти для участі в хакатоні. Їм розкажуть про всі умови участі та поділяться необхідними матеріалами.
Хакатон та розробка проєктів (26 жовтня, субота) — у межах другого етапу проєкту організатори проведуть хакатон, на якому познайомлять між собою всіх учасників та обʼєднають їх у групи для розробки проєктних ідей. Серед усіх проєктів оберуть 10, що мають найбільшу спроможність до втілення. Вони матимуть змогу презентувати свої розробки на пітчингу. Переможцями стануть 3 проєкти, кожен з яких отримає стипендію 60 000 гривень для подальшого розвитку.
Масштабування — на завершальному етапі хакатону проєкти-переможці розроблять план розвитку та втілюватимуть його разом з менторами.
Журі хакатону
- Юлія Федів — культурна та медіаменеджерка, членкиня правління Суспільного та колишня виконавча директорка Українського культурного фонду.
- Анастасія Силенок — засновниця платформи діджиталізації та промоції культурної спадщини HATA Hub, співзасновниця Digitizing.Space, амбасадорка Wtech.
- Вадим Міський — програмний директор ГО «Детектор медіа», член Наглядової ради Суспільного мовлення, фахівець у галузі адвокації та медіа.
Дедлайн подання заявок — 30 вересня 23:59 за Києвом. Подати заявку можна за посиланням. Листи з результатами відбору організатори надішлють до 5 жовтня.
Як пройшов попередній акселератор Mediengeist 2.0 та відповіді на часті запитання можна прочитати тут.
Mediengeist 3.0 імплементується у партнерстві Goethe-Institut в Україні з науково-популярним медіа Куншт. Проєкт є складовою частиною комплексного пакета заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2024 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни Росії проти України. Партнер проєкту — MacPaw Space.
Читайте також: Малий Театр запускає офлайн курс про мистецтво — «Богема»
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: