Мистецький арсенал оголосив Open call конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2024»
Мистецький арсенал оголосив Open call конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2024»
7 листопада Мистецький арсенал анонсував старт прийому заявок на участь у конкурсі «Найкращий книжковий дизайн — 2024». До участі приймаються книжки, що були видані з грудня 2023 по листопад 2024 року включно та не були заявлені до конкурсу раніше.
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» був започаткований Мистецьким арсеналом у співпраці з Goethe-Institut в Україні під час Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал у 2016 році. Фіналісти конкурсу представлять український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький фонд Buchkunst. Також книжки-переможці будуть експонуватися на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті. Автора, що найбільше доклався до оформлення книжки яка отримала Гран-прі буде запрошено у професійну подорож до Німеччини у 2025 році.
«Нагорода переможцям сьогодні — це почесна національна відзнака, відповідно посилена увага фахової та бібліофільської спільноти та медіа, додатковий маркетинговий інструмент промоції книжки, ознака належної поваги професіоналам, які створюють круті книжки в Україні, попри всі перепони та труднощі нашого часу. Але це також і можливості для просування найкращих зразків вітчизняного мистецтва книги за кордоном, закріплення присутності української книжки на світовій мапі найкращого книжкового дизайну», — зазначає директорка Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал Юлія Козловець.
Переможців буде обрано у таких категоріях:
- Текстова книга — книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн;
- Мистецька книга — книжки про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги;
- Утилітарна книга — книжки, переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга, спеціалізована періодика тощо;
- Візуальний сторітелінг — книжки будь-яких жанрів, в яких історія розповідається за допомогою візуальних засобів, включно з дитячими книжками, мальописами;
- Експеримент — самвидав, фотокниги, артбуки й лімітовані видання, зіни тощо.
Склад журі конкурсу:
- Закентій Горобйов — графічний дизайнер, шрифтар, ілюстратор;
- Валерія Гуєвська — арт-директорка Мистецького арсеналу;
- Анна Іваненко — Студія Сері/граф.
- Даша Подольцева — графічна дизайнерка, художниця;
- Анатолій Попель — засновник та CEO CASES та Креативної Практики;
- Куба Совіньскі — графічний дизайнер, викладач (Польща);
- Олена Старанчук — співкураторка Pictoric.
Серед поданих на конкурс книжок оберуть короткий список фіналістів: 15 книжок по 3 книжки у кожній з категорій конкурсу, з якого журі обере переможців у кожній категорії. Серед переможців у 5 категоріях буде обрано головного переможця — Гран-прі Конкурсу.
«Торішній конкурс книжкового дизайну відкрив нові горизонти: переможці отримали можливість відвідати Німецьку національну бібліотеку та творчі студії дизайну в Лейпцигу. Наше партнерство у сфері книжкового дизайну продовжує якісно зростати, і ми впевнені, що нам є що дати одне одному. Сподіваємося, що цього року сцена книжкового дизайну подарує ще більше яскравих подій та натхнення для спільного поступу вперед у цій галузі», — коментує директорка Бібліотеки Goethe-Institut в Україні Марієтта Зандер.
Ознайомитися з положеннями конкурсу можна тут, а за цим посиланням — подати заявку.
Читайте також: Розбираємо дизайн українських обкладинок альбомів, книжок та постерів разом з командою «Дизаріум»
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: