Відео дня: Onuka запустила поетичний проєкт. Перший випуск присвячено Лесі Українці

Ната Жижченко, лідерка гурту Onuka, запустила поетичний відеопроєкт «Хрестоматія». У межах проєкту вона зачитуватиме улюблені вірші. Перший випуск вийшов у день 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки.

Ідея проєкту зародилась у Нати дуже давно, ще в дитинстві. Вона вчила вірші та розповідала їх близьким. Пізніше за допомогою поезії співачка тренувала пам’ять та вимову.

Проте через щільний графік час для втілення поетичного задуму з’явився лише зараз.

«Якщо архітектура — це застигла музика, то поезія — це застигла емоція. В поезії дуже складно обманути читача чи слухача. В цьому проєкті зібрані ті вірші, що викликали у мене сильні почуття, ті, які стали знаковими для літератури. Серед них є вірші, що класно звучать, є абсолютно артхаусні, є вірші з дитячих ансамблів, є й такі, що я читаю на сцені між піснями. Таким чином в Хрестоматії вимальовується літературна картина мого особистого світу».

Автор фото — Юрій Грязнов

Протягом років Ната збирала свою власну колекцію поезії, яка й лягла в основу проєкту.

«Хрестоматія — збірник текстів письменницьких чи наукових творів, призначений для пізнавальних цілей. Я зібрала власну хрестоматію, побудовану на своєму досвіді, інтересах та уподобаннях», — говорить співачка.

Дебютний випуск з віршем «Сафо» Лесі Українки вийшов 25 лютого — у день 150-ї річниці з дня народження української поетеси. «Леся Українка — дійсно красива людина, сильна, вольова, трагічна. Вона — стрижень, кремінь, — розповідає Ната.


Читайте також: Aprize Music Awards оголосила шорт-листи номінантів 2020 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.