10 жовтня на екрани виходить документальний фільм «Підйомна сила», що на прикладі реальних бойових операцій показує роботу української авіації. Створили фільм режисер Олександр Стратієнко, авіатор Тімур Фаткуллін та команда Aerotim. У зйомках брали участь справжні пілоти, які виконували місії в оточеному Маріуполі, на острові Зміїний і в тилу ворога.
«Головна ідея фільму вмістилася в його назві “Підйомна сила”. Він саме про цю незриму силу, від якої серце бʼється швидше і радісніше, від якої багатотонні гвинтокрилі машини здіймаються в повітря, як граціозні птахи, яка дає надію і відганяє страх, яка змушує поступитися навіть гравітацію. Ми хотіли, щоб глядач не тільки побачив і відчув, але найголовніше — віднайшов її джерело в собі», — зазначає Тімур Фаткуллін.
Фільм повністю побудований на реальних подіях. Герої стрічки — це борттехніки, інженери, авіанавідники та бойові пілоти, які зараз захищають Україну. «Підйомна сила» розповідає, як авіатори працюють вночі, в умовах радіотиші, під час тренувань і на полігоні.
«Основна мета фільму — висвітлити особливості та специфіку роботи армійської авіації, передати почуття та характер людей, з яких цей окремий світ складається. Ідейно ми хотіли розповісти історії про наших героїв, яких до цього світ ще не чув. Передати їхній дух та надихнути глядача. У фільмі ми розкриваємо питання мотивації, внутрішніх почуттів та переживань, підтримки військових та України загалом», — додає режисер Олександр Стратієнко.
Над зйомками працювала команда з близько 15 людей протягом року. Локації включали Полтаву, Костянтинівку, Словʼянськ, Харків, Київ і Львів. Навесні знімали повітряні сцени з пусками ракет, взимку — в умовах складної погоди, а восени — під дощем на майданчиках для підскоку.
«Після перегляду “Підйомної сили” у вас буде стійкий посмак гордості, що у вас із цими пілотами та пілотесами однаковий герб на паспорті. Впевнена, ви будете дуже здивовані відвертістю головних героїв, які з легкою усмішкою на вустах розповідають про найбезумніші операції», — ділиться продюсерка фільму Юлія Гребеньовська.
Читайте також: «Озброєні піснею». Як західна документалістика розповідає про українську війну та музику
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: