Головна
>
Кіно
>

Помер аніматор і співзасновник студії «Червоний собака» Сергій Мельніченко

Помер аніматор і співзасновник студії «Червоний собака» Сергій Мельніченко

18 квітня стало відомо, що пішов із життя український аніматор і співзасновник студії анімації «Червоний собака» Сергій Мельніченко. Про це повідомили на сторінці студії у фейсбуці. 

Про це також написала співзасновниця студії «Червоний собака» Олена Голубєва:

«Я втратила партнера, партнера по життю…Двоє дорослих офігенних дітей, студія, безліч крутих проектів, більше 20 фільмів. Вдячна за безмежний талант, ти був наче спалах в моєму житті – осяював його, іноді до опіків. Тебе можна було або обожнювати, або ненавидіти, але байдужим ти точно нікого не залишав».

Сергій Мельніченко навчався у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого. 

Студію анімації «Червоний собака» він разом з Оленою Голубєвою заснував у 2005 році. 

У 2013 році він створив свій дебютний 15-хвилинний анімаційний фільм «Дівчинка із риб’ячим хвостом», який вперше в Україні зробили в стерео 3D. У 2014 році ця стрічка отримала Приз глядацьких симпатій на кінофестивалі «Молодість». Також картина була представлена  на конкурсі міжнародного кінофестивалю в Оттаві та здобула там спеціальну відзнаку у категорії «Найкраща анімація для дітей».

Під керівництвом Сергія було створено понад 20 короткометражних анімаційних фільмів і один повнометражний. Виробництву студії «Червоний собака» також належать анімації «Віктор робот», «Глибока вода», «Чудове чудовисько» (стрічка брала участь у конкурсі Одеського кінофестивалю), «Світ навпаки» та інші. Повний перелік робіт можна переглянути за посиланням. Сергій також створив авторські режисерські кліпи гурту Воплі Відоплясова, зокрема для пісень з альбому Країна Мрій. Про мистецький талант Сергія згадують і його колеги:

«Ми були знайомі по роботі. Я писав сценарії та захищав на пітчингах кілька проєктів студії. Найбільше мені в Сергієві запам’яталися очі, які завжди горіли темним вогнем. Злим, але не лихим, а азартним, творецьким, з жагою створення чогось із нічого against all odds. Саме цей драйв, який відчувався не лише в погляді, а й у голосі, в усій його фігурі, був шаленим і первозданним рушієм студії, який Olena Golubeva якимось дивом змогла приборкати й направити в потрібне русло», — написав колега Сергія Мельніченка Віктор Шостак.

Прощання із Сергієм Мельніченком відбудеться у Києві на вул.Байковій, 16 20 квітня о 13:30.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024