Головна
>
Література
>

У Львові оголосили лауреатів премії «Львів – місто літератури ЮНЕСКО»

У Львові оголосили лауреатів премії «Львів – місто літератури ЮНЕСКО»

9 січня у Львові оголосили переможців премії «Львів — місто літератури ЮНЕСКО». Про це у своєму телеграм-каналі повідомив мер міста Андрій Садовий. Головну премію отримала Олена Стяжкіна з романом «Смерть лева Сесіла мала сенс».

«Смерть лева Сесіла мала сенс» розповідає про долі людей, випадково поєднаних у Донецькому пологовому будинку в 1986-му році.  Це перший роман авторки українською мовою. Втім, російська теж присутня: за задумом, українська тут — це точка переходу, в якій свідоме прощання з російською означає для героїв можливість бути собою.

«Призові 150 тисяч гривень авторка витратить на Перемогу, благодійність і літературу», — коментує Андрій Садовий.

Спецвідзнаку за твір про війну розділили між собою Ніна Захоженко за п’єcу «Я, війна і пластикова граната» та Ярина Чорногуз за поетичну збірку «[dasein: оборона присутності]».

«Я, війна і пластикова граната» — цикл коротких історій про людей, які шукають способів адаптації до нової реальності. Кожен із них стоїть перед вибором: поїхати, або залишитися, боротися або переховуватися, рятувати себе чи допомогти ближньому.

«[dasein: оборона присутності]» —  тексти, які авторка написала за останні півтора року ротації на фронті, значна частина якої припала на повномасштабну війну.

«У цій добірці промовлятиме моя пам’ять про Скадовськ і морське узбережжя Херсонщини, Сєвєродонецьк та Маріуполь, висоти над Новоайдаром, дорогу Бахмут‒Лисичанськ і села по той бік Сіверського Дінця, річки, яка стала українським Стіксом», — описує роботу Ярина Чорногуз


Премія Львова — щорічна всеукраїнська літературна нагорода, якою нагороджують автора чи перекладача за оригінальний або перекладений художній твір українською мовою. Літературну премію присуджує місто Львів.


Читайте також: «Нас врятувала ковідна тисяча». Інтерв’ю з директоркою видавництва Vivat Юлією Орловою

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
6 години тому
Музика
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
10 години тому
Музика
Як звучить Дніпропетровщина (Січеславщина): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому