Творче об’єднання МУР оголосило тему свого нового мюзиклу — «Ребелія [1991]». Вистава присвячена подіям, що передували здобуттю незалежності України, та тим постатям, які відіграли ключову роль у русі спротиву.
Серед героїв мюзиклу — Іван Світличний, В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Алла Горська, Іван Дзюба, Леонід Кравчук, Віктор Кукса та інші діячі, чия громадянська позиція стала важливою частиною історичного процесу.
«Ребелія [1991]» подає події у формі музичної вистави з елементами документального театру, охоплюючи різні часові та просторові локації — від дисидентських гуртків до масових мітингів, від Чорнобильської АЕС до сесій Верховної Ради. Структура постановки — анахронічна, що дозволяє осмислювати історію не як лінійну хроніку, а як явище з глибоким внутрішнім рухом.
«Це історія про головну нашу перемогу. Мазепа — програв, Шевченка — посадили, Відродження — розстріляли, так тривало майже всі століття. Але, як мінімум тоді — нам вдалося розірвати це коло. Це історія нашого успіху. Вона проходить через Клуб Творчої Молод у Києві та Шістдесятників, через редакцію газети у Черкасах, де працює В. Симоненко, через ліси Биківні, через збори Народного Руху, де засідають Драч та Чорновіл, через Чорнобильську АЕС, через мітинги у Львові та приїзд Американського президента в Україну, через падіння ГКЧП і Жовто-Блакитний прапор у Верховій раді. Це — історія отримання нашої незалежності. Це — Ребелія [1991]», — коментує режисер постановки Олександр Хоменко.
Режисерка хореографії — Інна Матюшина, художниця по костюмах — Леся Патока, сценографка — Софія Zbroya Пляцко. Прем’єра відбудеться 21 серпня в Жовтневому палаці. Квитки на цю дату вже розпродано, відкрито продаж на додаткову дату — 22 серпня. Після прем’єри стартує всеукраїнський тур.
Сценографка Софія Zbroya Пляцко додає:
«У порівнянні з «Ти [Романтика]», ця вистава складніша, масштабніша, зовсім інша за структурою. Вона охоплює значно більший проміжок часу, подає події анахронічно, часом нелінійно — і це кардинально змінює підхід до сценографії. Як знайти візуальний символ, який обʼєднає десятки життів? Як осучаснити цю історію, зберігаючи її суть? Як показати цих молодих людей — сміливих, проривних, які у своїй епосі були рок-зірками, — на тлі однієї з найзатхліших і найзастійніших епох радянського часу? Це історія спротиву, яку хочеться розказати не як хроніку, а як енергію — гучну, динамічну, естетично сильну»
У мережі стартував флешмоб #РЕБЕЛІЯ, у межах якого усі охочі діляться власним розумінням поняття «ребелія».
Квитки на виставу доступні за посиланням.
Читайте також: Бродячий поет, латексні костюми та спешл на Нетфліксі: як МУР створював виставу «Ти [Романтика]»
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: