Українка Надія Шпаченко отримала Ґреммі в категорії “Класична музика”

Сьогодні, під час вручення премії Ґреммі 2020 в ході 62-ї церемонії нагородження стало відомо, що українка Надія Шпаченко отримала перемогу в категорії “Найкраща збірка класичної музики” за альбом The Poetry Of Places. Також ця збірка була номінована в категорії “Найкраще продюсування класичної музики”, але не отримав другу статуетку.

Надія Шпаченко – всесвітньо відома українська піаністка та композиторка, яка нині проживає у США. До платівки The Poetry of Places увійшли нові сольні та вже виконані твори з піаністом Філармонії Лос-Анджелесa Джоеном Пірсом Мартіном і перкусіоністами колективу Los Angeles Percussion Quartet Ніком Террі і Корі Хіллс. Шпаченко – професорка фортепіано в Каліфорнійському державному університеті Помони. Вона також викладала в Коледжі Помони, виступала з концертами і читала лекції в Університеті Невади в Лас-Вегасі та Інституті мистецтв Каліфорнії. Улітку Надія Шпаченко працює на Міжнародному фестивалі Сарасоти у Флориді.

Шпаченко не перша українка, яка отримала найпрестижнішу музичну нагороду світу. До неї статуетки діставалися вихідцям із України Руслану Сироті, Володимиру Ойстраху, Володимиру Горовицю і не тільки.

Нагадаємо, що цього року на Шевченківську премію в Україні в категорії “Музичне мистецтво” не номіновано жодний класичний альбом, натомість номінацію отримали платівки гуртів ДахаБраха та Vivienne Mort.

Фото обкладинки: Facebook-сторінка піаністки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.