Команда українських митців Artefact представила проєкт Звуки Чорнобиля. Стасік, Kazka, Вагоновожатыые, Олександр Чемеров, Сергій Міхалок та інші записали пісні на тематику Чорнобиля, використавши його звуки.
Звуки Чорнобиля — культурно-соціальний музичний проєкт, заснований у 2018 році разом з однойменною аудіобібліотекою. Це колекція звуків, записана українським медіа художником, автором проєкту ARTEFACT, Валерієм Коршуновим у Чорнобилі. Вона була викладена у відкритий доступ та з її допомогою українські та закордонні музиканти записали треки.
Стасік
Чорнобиль потрапив у сліпу зону нашого зору. Ми готові віддати цю землю, цих людей і цю історію у відчуження, аби тільки не усвідомлювати, що Чорнобиль — не минуле, а наше сьогодення, і те, з чим ми, наші діти, онуки, і десятки поколінь наперед житимуть щодня — говорить Стасік
KAZKA
Трагедія на Чорнобильській АЕС — це катастрофа, яка залишила глибокі рани на тілі нашої планети. Час вже не повернути назад, але пам’ятати — це обов’язок усіх наступних поколінь. Тому, завдяки цьому крутому проєкту, ми спробуємо зберегти пам’ять про Чорнобильську трагедію назавжди за допомогою музики», — розповідає Олександра Заріцька, вокалістка гурту.
KRUТЬ
Чорнобиль — це перш за все велика трагедія про яку ніколи не можна забувати. Мовчання у ті часи зруйнувало долі десятків тисяч людей. Давайте не мовчати хоча б зараз. Чорнобиль, це тема, про яку треба говорити, розвіювати міфи та доносити інформацію найрізноманітнішими способами, щоб не повторювати помилок минулого. Я маю пряме відношення до цієї трагедії. Адже це моя країна, я живу щодня тут, і це моє покоління, що долає наслідки. Мені не байдуже», — коментує KRUTЬ.
Atomic Simao
У віці 2-х років, прямо після аварії, ми з мамою дивилися з балкона велогонку, яка проходила в Києві 1-го травня після аварії. Хоча у моїй сім’ї є медик, ліквідатор. За словами батьків, коли він повернувся в камуфляжі, я не впізнав його, перелякався і заплакав. Рота дезінфекторів, він був санітарним лікарем, а медичні працівники були військово зобов’язаними — розповідає Андрій Волков, учасник гурту.
Вагоновожатые
За 30 з гаком років біль, відчуття гіркоти від трагедії стали ще відчутніші. На жаль, людство не захотіло почути тривожний сигнал і техногенні катастрофи трапляються з гнітючою регулярністю. Ці аварії найчастіше відбуваються як наслідок катастроф природних, але, крім того – через зношеного обладнання, жадібності або неуважності. Пам’ять про них служить важливим уроком для людства, тому що природні катастрофи можуть зашкодити нам, але не планеті, а ось техногенні несуть загрозу абсолютно всього навколишнього світу — розповідає Антон Слєпаков.
Олександр Чемеров (The Gitas) та Сергій Міхалок (Brutto, Ляпис-98)
Ми зустрілися з Сергієм в Одесі й у процесі спілкування вирішили зробити спільну пісню. Сергій давно хотів переосмислити пісню Скрябіна Чорнобиль форева, і мені сподобалась ідея того, що він заспіває українською. Водночас Валерій Коршунов запропонував нам взяти участь у їхньому музичному проєкті Звуки Чорнобиля, — розповідає Чемеров.
У проєкті також взяли участь міжнародні артисти. Свої треки записали Dub FX, GusGus, BJARKI та Telepopmusic.
Проєкт реалізує компанія «Лавіна концерт» за підтримки Українського культурного фонду.
Читайте також: прем’єра археологічної опери Chornobyldorf
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: