Фестиваль ЛҐБТКІА+ кіно Sunny Bunny відбудеться в Києві втретє з 18 по 25 квітня 2025 року. Метою фестивалю є бути помітним представником ЛҐБТКІА+ спільноти, сприяти рівності в Україні, аналізувати світове ЛҐБТКІА+ кіно. 8 квітня команда фестивалю представила новий візуальний стиль заходу, а також назвала, яка фільми увійшли до Міжнародного повнометражного конкурсу.
Лірум є інформаційним партнером події.
Минулого року в комунікації виразно простежувалися теми тілесності. Цього разу вирішено було її продовжити, додавши новий акцент ― тілесність як зв’язок між людьми. У цьогорічній комунікації Sunny Bunny тіла зливаються, переплітаючись у єдину текстуру, патерн. Це про зникнення меж і безперервний контакт. Про єдність. Розробили концепцію в агенції I Am Idea, а реалізували її продакшн K14.
«В нас було середовище, де всі могли запропонувати, що додати або як зробити краще — і ми робили, тому вийшов хороший енергообмін і співтворчість. До процесу долучилося багато яскравих представників і союзників спільноти, що додало глибини. А ще на початку проєкту сподобалося досліджувати квірність, купу її форм і відображень через які можна це показати. Дійсно унікальний і цінний досвід для мене», ― каже дизайнер Ігор Прилипко.
До головної програми фестивалю ― Міжнародного конкурсу увійшли повнометражні ігрові фільми на квір-тематику з усього світу, які розкривають тему квірності, досліджують тілесність, ідентичність, втрату, прийняття і протест — інтимні та візуально сміливі.
Одразу після перемоги на Sundance українські глядачі побачать фільм «Плоди опунції». Ця стрічка отримала ґран-прі журі на цьому фестивалі незалежного кіно. Ананд, 30-річний мешканець міста, застряг у суворій провінції на заході Індії, де проводить 10-денну жалобу за батьком. Сповнений ніжних почуттів зв’язок виникає між ним і місцевим фермером, який щосили намагається уникнути одруження. Коли жалоба закінчується й Ананд змушений повертатися, він має вирішити долю цих народжених в обмеженнях стосунків.
Ще один учасник цьогорічного Sundance ― фільм «Сауна», що розповідає про ґея Йогана, який закохується у трансґендерного чоловіка Вільяма.
Драма «Проковтнути ніч» була номінована на квір-пальму Каннського кінофестивалю. Молодого наркодилера Пабло та його сестру Апполін єднає інтерес до онлайн-гри Darknoon. Пабло закохується в Ніч, забувши про сестру. Поки Апполін закінчує гру, Пабло і Ніч потрапляють у небезпечний конфлікт банд.
Ніжний фільм про двох шахтарів «В’єт і Нам» також мав прем’єру в Каннах і брав участь у понад десятку кінофестивалів. Нам прагне іншого майбутнього і наймає людину, яка б переправила його на Захід. Перед від’їздом Нам вирушає в подорож разом із В’єтом та його матір’ю, яка стверджує, що батько Нама, солдат з Північного В’єтнаму, приходить до неї уві сні й просить знайти його зникле безвісти тіло.
Ще один номінант на квір-пальму у Каннах — фільм «Королеви драми». Це повнометражний дебют режисера-володаря «Срібного леопарда» у Локарно Алексіс Ланґлюа. Мімі Мадамур сягає піка кар’єри у 2005 році, але її стрімкий злет змінюється падінням через бурхливий роман з іконою панку Біллі Колер ― їхні пристрасні й сповнені люті стосунки розгортаються на сцені протягом півстоліття.
«Чотири матері» Даррена Торнтона отримали приз глядацьких симпатій на Лондонському кінофестивалі та приз на фестивалі у Чикаго. Цей ірландсько-британський фільм розповідає про письменника Едварда, який доглядає за своєю літньою матір’ю. Він нарешті опиняється за крок від літературного успіху. Заклопотаний підготовкою свого прийдешнього книжкового туру, найменше Едвард хотів би, щоб його друзі скинули на нього догляд за їхніми матерями! Впродовж хаотичних вихідних йому доводиться розриватися між своїм професійним життям, що якраз почало набирати обертів, і опікою над чотирма ексцентричними, войовничими та шалено різними жінками.
Фільм «Приплив» із Марко Піґоссі, Джеймсом Блендом і Марісою Томей брав участь у найбільшому у світі фестивалі квір-кіно Frameline у Сан-Франциско та фестивалі South by Southwest (SXSW). Розбитий горем і збитий зі шляху, Лоуренсу ― бразильський іммігрант-нелегал ― шукає сенс життя в мецці для квірів у Провінстауні. Коли літо добігає кінця, у чоловіка спалахує палкий і несподіваний роман з Морісом. Разом вони намагаються примирити минуле, яке вони залишили позаду, зі своїм непевним майбутнім.
«Нічне дійство» ― це новий фільм режисерів Філіпе Матцембахера та Марсіо Реолона. У 2018-му році вони були в Києві та отримали спеціальну відзнаку журі у конкурсі Sunny Bunny на «Молодості» за свій фільм «Жорстка фарба», який того ж року отримав Teddy Award на Берлінале. Стрічка «Нічне дійство» також була номінована на квір-премію Teddy Award на цьогорічному 75-му Берлінале. Між актором і політиком зав’язується таємний роман, і вони вдвох пізнають свій фетиш ― секс у громадських місцях. Що ближче вони наближаються до омріяної слави, то більше відчувають жагу до ризику.
Покажуть також й експериментальний ігровий фільм «Нескінченність» польського режисера Войцеха Пуся, що об’єднує небінарних, трансгендерних та квір-людей, щоб дослідити їхній досвід за межами зовнішніх дефініцій. У головній ролі знявся український військовослужбовець Антон Цигульський, який особисто представить фільм на фестивалі.
Читайте також: «Імпровізація починається з підготовки»: розмова з режисером Олексієм Комаровським
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: