Фестиваль ЛҐБТКІА+ кіно Sunny Bunny відбудеться в Києві втретє з 18 по 25 квітня 2025 року. Метою фестивалю є бути помітним представником ЛҐБТКІА+ спільноти, сприяти рівності в Україні, аналізувати світове ЛҐБТКІА+ кіно, налагоджувати творчі контакти, інтегрувати українські фільми у глобальний кінопроцес і популяризувати спадщину ЛҐБТКІА+ кіно, зокрема в Україні та Східній Європі.
Фільмом відкриттям цього року стала стрічка «Королева радості». Режисеркою фільму є Ольга Гібелінда.
Стрічка «Королеви радості» фокусується на особистих історіях трьох українських квір-персон: відомої активістки та блогерки Монро, дреґ-артиста й військового Артура Озерова (Aura) та Олександра Даніліна (Marlen Scandal) — легендарної постаті української дреґ-культури. У часи повномасштабної війни вони об’єднуються, щоб організувати благодійне дреґ-шоу на підтримку України та її захисників, доводячи, що мистецтво та культура можуть бути зброєю опору й солідарності.
«Цей фільм — мій спосіб говорити про свободу бути собою та про гідність, яка не повинна залежати від обставин. У реальності війни особливо гостро відчувається: права людини — це не привілей, а фундамент, на якому тримається справедливе суспільство. Видимість і прийняття ведуть нас до рівності, і я вірю, що кіно здатне підтримати цю розмову. Це історія для всіх, адже кожен з нас веде свою внутрішню боротьбу — за право бути почутим, кохати, залишатися собою», — прокоментуваоа режисерка фільму Ольга Гібелінда.
Світова прем’єра фільму відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно у Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival). Це — один із найбільших у світі фестивалів документального кіно. «Королеви радості» були відібрані до конкурсної програми Newcomers (Новачки).
Крім того, відбудеться другий пітчинг короткометражних фільмів ЛҐБТКІА+ тематики. Завдяки головному партнеру конкурсу кінопроєктів Jagermeister переможець отримає 80 тисяч гривень на втілення свого творчого задуму.
«Зараз надзвичайно важко як проводити кінофестивалі, так і робити кіно. Тож я радію, коли знаходяться партнери, що готові допомагати одному й іншому. І дуже вдячний Jägermeister за продовження нашої співпраці та сприяння молодому українському квір-кіно — особливо в час, коли більшість забуває про необхідність підтримки культури й про те, що вона є опертям для нас усіх», — наголосив директор фестивалю Богдан Жук.
Приймаються фільми будь-якої форми (документальні, анімаційні, ігрові, експериментальні), тривалістю до 30 хвилин.
- Країна виробництва: Україна або копродукція з Україною;
- Хронометраж — до 30 хвилин;
- Заявку можна подати, як проєкту на стадії розробки, так і проєкту на стадії work in progress.
Кінцевий термін приймання заявок — 11 квітня до 23:59 за київським часом. Аби подати заявку на участь, треба заповнити форму за посиланням.
Наразі у продажі є абонементи на Sunny Bunny за ціною ранніх пташок. Студентський абонемент — 220 гривень, Фестивальний — 500 гривень.
Повна програма фестивалю буде оприлюднена на початку квітня.
Читайте також: За мотивами з корективами: про екранізації української літератури з Ярославом Войцешеком
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: