Головна
>
Новини
>

У Дніпрі проведуть четвертий фестиваль сучасного мистецтва “Конструкція”

У Дніпрі проведуть четвертий фестиваль сучасного мистецтва “Конструкція”

Цього року фестиваль «Конструкція» пройде в Дніпрі з 3 по 11 червня. Велика частина програми пройде у відкритому просторі міста. 9 днів сучасного мистецтва, видовищних медіа, експериментальних виставок, концертів, перформансів, лекцій, освітніх воркшопів та неформальних вечірок.

Запрошені музиканти із Чехії, Польщі, Німеччини, Швеції, Великобританії та Литви. Митці з Ізраїлю, Вірменії, Грузії, Білорусії, України та Німеччини представлять медіа-арт, працюватимуть з міським простором та соціально гострими темами. Також втіляться грандіозні  плани спільно з міжнародною командою архітекторів та урбаністів.

x1496230101816--picnic.jpg.pagespeed.ic.8Cn7R361Y4

«Конструкція» — фестиваль сучасного мистецтва в міському просторі. Проект звертається до фізичного та уявного образу Дніпра, відкриває новий погляд на його особливості та підвищує ступінь уваги до спільного — простору, відповідальності, майбутнього. Фестиваль поєднує теми містобудови та соціокультурного розвитку, ставить на меті пожвавлення діалогу навколо творчих потреб людини, яка живе в умовах постіндустріального та пострадянського міста.

В програмі:

За останні три роки фестиваль «Конструкція» став сценою для незалежного мистецтва та музики. На четвертий рік організатори вирішили створити справжню сцену – фізичний простір в місті, де відбудеться частина фестивалю. Масштабний архітектурний проект «Сцена» – розбудова прототипу нового культурного простору для містян. Занедбаний амфітеатр у парку ім. Шевченка перетвориться на незалежний громадський простір, відкритий для всіх проявів культури: музики, театру, танцю, кіно, сучасного мистецтва, науки, творчості та відпочинку. Унікальність проекту в тому, що будують його спільними зусиллями, разом з майбутніми користувачами. І потім віддадуть простір митцям, музикантам, спільнотам. Міжнародний колектив архітекторів розробить проект, команда фестивалю «Конструкція» організує його реалізацію, а збудують та наповнять «Сцену» мешканці Дніпра. «Сцена» відкриється 3 червня та діятиме до кінця вересня 2017 року.

Також за підтримки Artis Grant Program (Нью-Йорк) та програми «Культурна Столиця» в Палаці Студентів буде представлено виставку ізраїльського відео-арту «(De)constructing Borders» – добірку творів медіа-митців на тему переосмислення кордонів. Виставку супроводить кураторська лекція Марії Вейц та презентація від одного з митців проекту.

Резиденція CIVIC MEDIA LAB для медіа-артистів з країн Східного Партнерства пропонує активістам громадянського суспільства інноваційну платформу взаємодії, яка працюватиме в рамках фестивалю «Конструкція» в Дніпрі. 8 митців з Німеччини, Грузії, Вірменії, Білорусі, Росії та України протягом декількох тижнів працюватимуть з міським простором та презентують свої роботи під час фестивалю. Також планується проведення спеціалізованих воркшопів для музикантів та митців з медіа-арту від закордонних фахівців. Проект реалізується в партнерстві з DS-X.org (Дрезден) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Інсталяція «Off the Wall» шведських медіа-художників та перформерів Hannah Karlsson, Olof Persson, Björn Alpsten, Kajsa Magnarsson та David Sabel буде презентована в Художньому Музеї за підтримки Swedish Arts Council, Göteborg Cultural Affairs, The Arts Grants Committee, The region of West Sweden and Kulturbryggan.

Проект сучасного театру Theaterlabor Bielefeld «International Laboratory Ensemble» – це 10-ти денний інтенсивний воркшоп разом з перформерами Theaterlabor (м. Білефельд, Німеччина), який фестиваль «Конструкція» приймає в себе в рамках довгострокового міжнародного проекту «BorderLine – Performing the Impossible in a Virtual Space» за підтримки Kunst Stiftung NRW та Міністерства сім’ї, дітей, молоді, культури та спорту Федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія (Німеччина).

Британська Рада в Україні у співпраці з агенцією Film London, Dzygamedialab (Київ, Україна) та Kultura Medialna в рамках фестивалю проводить показ колекції «Moving Pictures: відео-арт британських художників з Премії Джармена, Film London» у галереї “Артсвіт”. У глядачів буде унікальна можливість безкоштовно переглянути інноваційну програму відеоарту, що об’єднує твори 20 митців, які були номіновані на престижну Премію Джармена Film London протягом останніх семи років.

Показ програми буде супроводжуватися вступом, професійними коментарями та обговоренням з командою Dzygamedialab: Яніною Пруденко та Юлією Кузнєцовою.

В Художньому Комбінаті продовжиться дослідження образу радянського митця, храму його праці та укладу життя. Цього року мистецька група Ksi Prostir презентує аудіовізуальну виставку та дискусію OPEN/CLOSED.

На відкритті фестивалю на містян чекає виступ гурту Indirect, а на закриття готується показ легендарного німого фільму «Метрополіс» з музичним супроводом Чеського колективу Forma в парку ім. Шевченка за підтримки програми “Культурна Столиця”, Чеського центру в Києві та Почесного Чеського Консульства у Дніпрі.

Крім цього протягом 9 фестивальних днів відбудеться 6 музичних концертів та перформансів за участю Simonas Nekrosius (Литва), OBSRR (Литва), Philipp Quehenberger (Австрія), Modvs (Німеччина), Birds ov Paradise (Швеція), Heinali (Київ), Gamardah Fungus (Дніпро), Monocube (Одеса), Kursvalut, Volosiptiz (Київ), Indirect (Одесса), Subforms, Naboka, DM та 12 лекцій, воркшопів та мастер-класів від українських та європейських експертів.

Фестиваль «Конструкція» організований ГО «Культура Медіальна» за підтримки програми “Культурная Столиця”, Artis grant program, Міністерства закордонних справ Німеччини.

У партнерстві з Чеським центром в Києві, Польським Інститутом в Києві, Інститутом Адама Міцкевича, Міністерством культури Литви, Культурним Інститутом Литви, Австрійським культурним форумом, клубом-галереєю “Модуль”, арт-центром “Квартира”, галереєю “Артсвіт”.                                  

Детальна інформація про фестиваль та відвідування івентів – на  сайті www.constructionfest.com

Сторінка на Facebook

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024