Головна
>
Новини
>

У Києві пройде виставка Олексія Шовкуненка, колекція творів якого була викрадена російськими окупантами

У Києві пройде виставка Олексія Шовкуненка, колекція творів якого була викрадена російськими окупантами

З 25 січня по 24 березня у Національному музеї «Київська картинна галерея» відбудеться виставка робіт українського художника Олексія Шовкуненка, колекція творів якого була викрадена російськими окупантами з Херсонського обласного художнього музею. За словами організаторів, подія є важливим символічним жестом, яка нагадує про втрати та спонукає до спільних дій задля збереження нашої національної спадщини.

«Під час окупації музей позбавили ім’я Шовкуненка, намагаючись стерти його зв’язок з Україною, але його твори попри все залишаються символом нездоланної любові до батьківщини та мовчазним свідком воєнних злочинів», — каже директорка Херсонського обласного художнього музею Аліна Доценко.

Олексій Шовкуненко народний художник СРСР, творив у межах ключових для радянської ідеології тем: індустріалізація, технічний прогрес, романтика робітничого класу. Але, як розповідають організатори виставки, сьогодні краєвиди Азовсталі, Дніпрогесу та херсонських доків набувають інших сенсів: вони нагадують нам про захисників Азовсталі, окупований росіянами Маріуполь, щоденні обстріли Херсона. 

У просторі музею експонуються твори живопису та графіки з колекції Національного художнього музею України, приватних збірок, а також цифрова медіатека, створена на основі фондів Херсонського обласного художнього музею. Інтерактивна презентація 156 творів Шовкуненка, 147 з яких було викрадено окупантами, за задумом організаторів дозволить осягнути масштаб втрати та підкреслить важливість збереження культурної пам’яті під час війни. 

Виставка запрошує до переосмислення національної мистецької спадщини XX століття та є актом солідарності з херсонськими музейниками. 

«Ми прагнемо привернути увагу до факту пограбування Херсонського обласного художнього музею під час окупації міста та необхідності порятунку національної культурної спадщини на прифронтових територіях. Водночас виставка є “перечитанням” відомих творів художника та відкриттям для широкої аудиторії менш знаної спадщини українського митця», — зазначила в.о. генерального директора Національного музею «Київська картинна галерея» Оксана Підсуха.


Читайте також: У Києві вдруге пройде Підсумковий Зорепад Релізів та музична премія «Золота Зоря Лірум»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024