Головна
>
Плейлисти
>

12 найкращих пісень гурту «Океан Ельзи» – за версією LiRoom

12 найкращих пісень гурту «Океан Ельзи» – за версією LiRoom

LiRoom LiRoom
31 Серпня, 2018

Щодня ми розповідаємо нашим читачам про нові проекти, прослуховуємо сингли та передивляємось кліпи, в надії знайти лише найцікавіших та найперспективніших музикантів. За усіма цими масивами подекуди можна забути про тих зірок, які вже давно сяють на нашій сцені. Саме для того, щоб не забувати корифеїв, редакція LiRoom вирішила збирати та радити наші найкращих треків відомих українських артистів, за версією редакції

Почнемо з одного з найважливіших гуртів — Океан Ельзи. Після нещодавнього концерту «океанів» на «Олімпійському» ми переслухали усю їх дискографію і готові презентувати наші улюблені пісні.

 

Олексій Бондаренко

 

Фіалки
Альбом: Янанебібув

Моє знайомство з ОЕ почалося із тих пісень, які постійно лунали по радіо, або з мобільних телефонів однокласників. Звісно, ніяких Фіалок там не було. До них я дістався вже коли почав ходити на концерти і вслуховуватися у дискографію. Як на мене, це одна з найкращих українських концертних пісень. У студійному варіанті зчитується і перехід на фальцет, який десь у той самий час почав активно використовувати Метт Беламі з Muse.

Пташка
Альбом: Міра

Альбом Міра — один із найбільш недооцінених не тільки в дискографії ОЕ, а й загалом в українській музиці. При цьому Пташка — одна з найкращих пісень про розставання, яку мені доводилося чути. Кожного разу, коли від тебе хтось іде — послухай Пташку, і стане трохи легше.

Бодегіта
Альбом: Земля

Вакарчук розповідав, що головну клавішну партію цієї пісні «накидав» ще дуже давно, але ніяк не вдавалося написати цілу пісню. Вдалося вже на альбомі Земля і це, певне, один із найнетиповіших треків ОЕ, на рівні з Ото була весна. Дуже легкий, навіть трохи легковажний, веселий і різноманітний за аранжуванням. Крім того, таким чином гурт оспівав один із культових київських закладів, який невдовзі, на жаль, закрився.


 

Катерина Ятель

 

Мене
Альбом: Суперсиметрія

Пафосний, надривний та агресивний трек. Перехід від в’язкого вокалу на куплетах та майже голих фортепіанних програшів до музично-насиченого приспіву, змушує слухати Мене у постійній напрузі. А після прослуховування виникає бажання відпочити та заспокоїтись. Як багато українських пісень здатні викликати одразу стільки емоцій?

Isn’t it сон
Альбом: Модель

Перед написанням матеріалу я прослуховувала підряд усі альбоми «Океанів» в пошуках тих пісень, які справді хотілося б сюди додати. Важливо, напевно, уточнити, що я вперше прослуховувала усі альбоми. Так от саме Isn’t it сон для мене найбільше вибивається з загального тону не лише платівки, а й усієї дискографії (ще Ото була весна, але вона навіть для мене надто дивна). Через майже джазову манеру в куплетах складається враження, ніби цій пісні місце в сольнику Вакарчука. (І золотому фонді бас-партій Хусточки – прим. Бондаренка)

Хочу напитись тобою
Альбом: Міра

Напевно найбільш «океанівський» трек з моєї трійки. Мені важко пояснити, чому саме вона привернула мою увагу. Адже, метафора «напитись тобою» — не те, щоб новаторство, а сама пісня цілком логічне продовження усіх треків Міри. Попри те, в моєму сприйнятті Хочу напитись тобою — це мануал для усіх сучасних рок-проектів по тому, як написати універсальну пісню про кохання.


 

Артем Рісухін

 

Друг
Альбом: Модель

Главными альбомом Океана Ельзи для меня всегда будет Модель. Дело не только в «золотом составе». Модель совершенен в своем несовершенстве: слишком разноплановый стилистически; с текстами, которые прыгают из лиричности в пафос, а потом – в депрессивность. Яркий пример – Друг. Песня про френдзону в двух частях. Отчаянная, почти маниакальная любовь и безнадежность. Из фортепианной камерности первой части вырастают индийские мотивы, надрыв Вакарчука, который пробирает сходу. Просто прекрасное соло Гудимова.

Сьогодні
Альбом: Модель

Безумно нежная композиция, которую по-настоящему я оценил через много лет после выхода Модели. Кажется, на первом курсе университета, в 2005-м. Грусть, непреодолимая, но меж тем – такая притягательная. «Сьогодні я купив нове пальто. У ньому можу я втопитися», – пожалуй, одна из лучших строчек песен 00-х. Романсоподобный припев, мгновенно запоминающаяся партия ксилофона и, опять же, прекрасная гитара Павла Гудимова на бридже.

Вулиця
Альбом: Модель

Лето 2001. Помню, как брат принес мне, 13-летнему, диск с Модель. Вулиця стала открытием. Бочонком с золотом в конце радуги из 11 треков. Не помню, сколько раз в день я пересушивал эту песню тем летом. Сами Океан Ельзи называли этот трек «M.A.» В честь Massive Attack – вдохновение британским трип-ходом чувствуется очень сильно. Непривычно сложный ритм для ОЕ и потрясающая аранжировка. Крик Вакарчука «Може все не так…» перед бриджем и песня разворачивается в стену звука, уходит в коду и оставляет опустошенным. Вулиця – не просто одна из лучших песен ОЕ, это одна из самых проникновенных песен в украинской музыке.


 

Лєра Пірус

 

Сосни
Альбом: Янанебібув

Самая необычная песня в альбоме, такое впечатление, что ее записывали отдельно от остальных композиций. Несмотря на лирический текст, который, как и все остальные песни Океанов до 2003 года отложились в подкорке — ночью разбуди, подпою любую песню, рим-секция с претензией на джангл, такой модный в нулевых. Это самая не рок-н-рольная композиция в альбоме.

«Ти вийшла заміж за весну, мені лишила осінь» — идеальный саундтрек для осени.

Відпусти
Альбом: Янанебібув

Відпусти — гимн всех, кто страдал от неразделенной любви в нулевых. Казалось бы, ничего особенного — медленная, лирическая песня со струнным квартетом, но до того она личная и близкая, что невольно начинаешь грустить, даже если на это особо нет причины.

Вільний
Альбом: Суперсиметрія

Классическая мелодика для ОЕ, аранжированная по всем канонам группы: достаточно проходной куплет, но очень мощный припев — нараспашку, с усилением струнного квартета. Такой, что хочется сделать погромче и так же громко подпевать. Редкая песня для «Океанов» того времени не о любовных отношениях, а о чем-то большем, об общечеловеческом.


Фото обкладинки: Вікторія Квітка/Океан Ельзи

Послухати усі наші улюблені пісні гурту Океан Ельзи можна також на стрімінгах:

Apple Music
Google Play
Deezer

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
Від The Maneken до sucilna_nevdacha.exe: як звучить Донеччина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
36 хв. тому
Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024