Напередодні Дня незалежності видання NV опублікувало рейтинг ста найвпливовіших українців, до якого увійшли політики, військові, волонтери, бізнесмени, спортсмени, а також діячі культури.
На думку редакції NV, це ті люди, які ухвалюють головні, хоча й не завжди ідеальні рішення, формують громадську думку, відіграють ключові ролі на фронті та в економіці. Ті, хто рухає країну вперед, є елітою, яка відповідальна за те, якою Україна є сьогодні й буде завтра.
Хто з представників культури увійшов до рейтингу
Двадцятий у рейтингу Сергій Жадан. У травневому переліку 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед, Жадан посів п’яте місце за версією видання. Сьогодні, до речі, Сергію Жадану виповнилося 50 років. А ще сьогодні Жадан і Собаки випустили сьомий альбом Злий. Вітаємо Сергія Вікторовича з усім цим, а ще — з днем Харкова!
37 місце посіли Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василиса Степаненко. Цьогоріч ви не раз чули їх імена — вони володарі першого для України «Оскара» за документальний фільм «20 днів у Маріуполі».
Олег Сенцов на 46 місці. Ми його знаємо, як командира штурмової роти 47‑ї окремої механізованої бригади Маґура, автора книжок та кінорежисера.
Українсько-американський історик Сергій Плохій на 62 місці. Він професор кафедри української історії в Гарварді та директор Гарвардського українського наукового інституту. Торік в американському видавництві вийшла його нова книжка, в якій автор досліджує історичні причини повномасаштабного вторгнення Росії — «Російсько-українська війна. Повернення історії».
72 місце — публіцист та історик Ярослав Грицак. Ось, до речі, його свіже інтерв’ю для видання «Суспільне Культура» про те, чому Україна може навчити Європу й чи можуть суперечки бути наслідком колонізації, як сварилися і мирилися під час Визвольних змагань і чи не стало це однією з причин поразки української державності.
Театральний режисер Іван Уривський на 79 місці. Його «Конотопська відьма» стала справжнім театральним феноменом. Зрештою, на «Калігулу» вихопити квитки теж не просто. У 2024 році він також став лауреатом Національної премії ім. Шевченка.
Номер 89 — директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. За 17 років Мистецький арсенал став важливим культурним осередком. Там проводять фестивалі, виставки, працюють художні майстерні для людей з інвалідністю. Олеся Островська-Люта керує Мистецьким арсеналом з 2016 року.
91 місце у Святослава Вакарчука, який цьогоріч зі своїм гуртом Океан Ельзи святкуватиме 30-річчя.
Ірина Горова посіла 94 місце у списку. У минулому вона — співзасновниця лейблу Mozgi, що 2023 року змінив назву на Pomitni. А Ірина стала його СЕО та єдиною власницею. Це лейбл відкритого типу, що працює з українськими артистами, займається дистрибуцією, концертами, розробкою проєктів.
А закрив перелік художник Іван Марчук, чия картина «Сад спокуси» є однією з найдорожчих картин українських художників.
Читайте також: «В гості» робить «Тихенько». Як змінюється найзатишніший фестиваль Києва
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: