Головна
>
Новини
>

NV назвало 100 найвпливовіших українців. Туди увійшли Ірина Горова, Іван Уривський та інші діячі культури 

NV назвало 100 найвпливовіших українців. Туди увійшли Ірина Горова, Іван Уривський та інші діячі культури 

Напередодні Дня незалежності видання NV опублікувало рейтинг ста найвпливовіших українців, до якого увійшли політики, військові, волонтери, бізнесмени, спортсмени, а також діячі культури.

На думку редакції NV, це ті люди, які ухвалюють головні, хоча й не завжди ідеальні рішення, формують громадську думку, відіграють ключові ролі на фронті та в економіці. Ті, хто рухає країну вперед, є елітою, яка відповідальна за те, якою Україна є сьогодні й буде завтра.

Хто з представників культури увійшов до рейтингу

Двадцятий у рейтингу Сергій Жадан. У травневому переліку 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед, Жадан посів п’яте місце за версією видання. Сьогодні, до речі, Сергію Жадану виповнилося 50 років. А ще сьогодні Жадан і Собаки випустили сьомий альбом Злий. Вітаємо Сергія Вікторовича з усім цим, а ще — з днем Харкова!

37 місце посіли Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василиса Степаненко. Цьогоріч ви не раз чули їх імена — вони володарі першого для України «Оскара» за документальний фільм «20 днів у Маріуполі».

Олег Сенцов на 46 місці. Ми його знаємо, як командира штурмової роти 47‑ї окремої механізованої бригади Маґура, автора книжок та кінорежисера.

Українсько-американський історик Сергій Плохій на 62 місці. Він професор кафедри української історії в Гарварді та директор Гарвардського українського наукового інституту. Торік в американському видавництві вийшла його нова книжка, в якій автор досліджує історичні причини повномасаштабного вторгнення Росії — «Російсько-українська війна. Повернення історії».

72 місце — публіцист та історик Ярослав Грицак. Ось, до речі, його свіже інтерв’ю для видання «Суспільне Культура» про те, чому Україна може навчити Європу й чи можуть суперечки бути наслідком колонізації, як сварилися і мирилися під час Визвольних змагань і чи не стало це однією з причин поразки української державності.

Театральний режисер Іван Уривський на 79 місці. Його «Конотопська відьма» стала справжнім театральним феноменом. Зрештою, на «Калігулу» вихопити квитки теж не просто. У 2024 році він також став лауреатом Національної премії ім. Шевченка.

Номер 89 директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. За 17 років Мистецький арсенал став важливим культурним осередком. Там проводять фестивалі, виставки, працюють художні майстерні для людей з інвалідністю. Олеся Островська-Люта керує Мистецьким арсеналом з 2016 року.

91 місце у Святослава Вакарчука, який цьогоріч зі своїм гуртом Океан Ельзи святкуватиме 30-річчя. 

Ірина Горова посіла 94 місце у списку. У минулому вона — співзасновниця лейблу Mozgi, що 2023 року змінив назву на Pomitni. А Ірина стала його СЕО та єдиною власницею. Це лейбл відкритого типу, що працює з українськими артистами, займається дистрибуцією, концертами, розробкою проєктів. 

А закрив перелік художник Іван Марчук, чия картина «Сад спокуси» є однією з найдорожчих картин українських художників.


Читайте також«В гості» робить «Тихенько». Як змінюється найзатишніший фестиваль Києва

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024