Головна
>
Кіно
>

Українські Ґала-прем’єри, міжнародна секція та спеціальні події: Київський тиждень критики оголосив повну програму

Українські Ґала-прем’єри, міжнародна секція та спеціальні події: Київський тиждень критики оголосив повну програму

З 17 до 23 жовтня 2024 року у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться восьмий Київський тиждень критики. Раніше ми розповідали про ретро секції фестивалю: «Дивніше за рай» та «Химерний час». А також про програму «Фокус: Україна — Нідерланди». Тепер організатори анонсували ще 9 іноземних та українських стрічок, що ввійшли до програми.

Лірум є інформаційним партнером події.

Міжнародна програма складатиметься з 4 фільмів:

  • Мюзикл «Емілія Перес» — мюзикл про голову наркокартелю, який прагне вийти з кримінального бізнесу та стати жінкою. Головну роль у фільмі зіграла Селена Гомез. Стрічка французького режисера Жака Одіяра стала володаркою Призу журі та Призу за Найкращу жіночу роль фестивалю у Французькій Рив’єрі. Дистрибʼютор в України – Arthouse Traffic
  • Драма «Бруталіст»призер Венеційського кінофестивалю від режисера Брейді Корбета («Дитинства лідера», «Вокс Люкс»). 215-хвилинний епос з Ендрієном Броуді охоплює 30 років життя головного героя — архітектора, угорського єврея, який пережив Голокост і потрапив до Америки в пошуках кращого життя. Ця стрічка зафільмована 70 мм плівкою на камери формату VistaVision. Дистрибʼютор в України – B&H Film Distibution
  • Історична драма «Жнива» — картина грецької режисерки Атени Рахель Цанґарі, екранізація номінованого на Букерівську премію роману Джима Крейса. Це сюрреалістична притча на тлі Шотландського високогір’я про конфлікт між традиціями та модернізацією в селищі, де поява чужинців порушує звичний уклад життя місцевих. Вперше фільм був представлений на Венеційському міжнародному кінофестивалі.
  • Драмеді «Сестра-Опівніч» із Каннського «Двотижневика режисерів» від режисера Карана Кандгарі. Події фільму розгортаються в Мумбаї, а у фокусі — молода жінка, яка, поставши перед труднощами подружнього життя, відкриває в собі неконтрольовану сторону, що загрожує зруйнувати її шлюб та оточення.
Кадр з фільму «Емілія Перес»

Також на Київському тижні критики відбудеться спеціальний показ драми «Партенопа» з основного конкурсу Канн. Стрічка Паоло Соррентіно («Рука Бога», «Новий Папа», «Молодий Папа») — це любовний лист до Неаполя, рідного міста режисера. Сюжет картини розгортається довкола вродливої жінки, названої на честь міфічної сирени. Вона має силу причаровувати людей, однак прагне більшого, ніж просто захоплені погляди. Показ відбудеться за участі кінокритика Юрія Самусенко. Дистрибʼютор в України — Green Light Films

У межах програми «Українські Ґала-прем’єри» відбудуться перші українські покази двох вітчизняних стрічок:

  • «Реал» Олега Сенцова, який вперше був представлений цього року в Карлових Варах. Нині режисер захищає Україну в складі сил оборони, і в основі цього документального фільму — випадково знятий його тактичною камерою бій, що стався навесні 2023 року.
  • «Донька» — режисерський дебют Єгора Олесова — українського фільммейкера, продюсера фільмів «Мавка. Лісова пісня», «Захар Беркут», «Ціна Правди». Знята за технологією одного кадру стрічка є спробою осмислити події перших місяців повномасштабної війни. Головна героїня, 17-річна дівчина з порушеннями слуху, під час російської окупації Бучі змушена боротися за виживання своєї родини в захопленому загарбниками будинку. Світова прем’єра картини відбудеться на Варшавському кінофестивалі.
Кадр з фільму «Реал»

Для власників фестивальних абонементів також проведуть спеціальний закритий показ фільму «Медовий місяць» української режисерки Жанни Озірної, учасника Венеційського кінофестивалю. Це ще одна рефлексія початку повномасштабного російського вторгнення. Стрічка зображує драматичні п’ять днів молодого подружжя, яке опиняється в пастці у власній квартирі під час російської окупації містечка під Києвом. Вони змушені боротися за виживання та переосмислювати свої стосунки. 

Ще одна спеціальна подія фестивалю — прем’єрний показ документального фільму «Спротив та єдність. Кінематографісти пояснюють, як не втратити майбутнє». Фільм аналізує важливість кінематографа в контексті гібридної війни та підкреслює роль кіномитців у формуванні національної свідомості, культурної опори країни та в підтримці України на міжнародній арені. У фільмі взяли участь Наріман Алієв, Ірма Вітовська, Наталка Ворожбит, Олена Гончарук, Віталій Гордієнко, Антоніо Лукіч і Володимир Яценко. Після прем’єри стрічки відбудеться панельна дискусія за участі творців фільму.

Купити абонементи та квитки на фестиваль можна за посиланням.


Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Традиційно в межах події відбудеться нагородження Премією «Кіноколо». Номінантів цьогорічної премії можна переглянути за посиланням.


Читайте також: Омаж на «Колір граната» Параджанова: дивимося кліпи іноземних зірок

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024