Головна
>
Кіно
>

«Остін. Світ догори»: у Києві покажуть стрічку про музиканта Максима Остяка, який загинув на війні

«Остін. Світ догори»: у Києві покажуть стрічку про музиканта Максима Остяка, який загинув на війні

19 січня у Києві відбудеться допрем’єрний показ документального фільму про соліста гурту Reve ta Stohne і захисника Максима Остяка «Остін. Світ догори», який загинув на війні із Росією.

Максим Остяк народився та жив на Полтавщині. Пізніше був активним учасником Революції гідності, де отримав поранення і встиг пережити клінічну смерть. Після цього почав займатися музикою. Разом із Женею Слов’яном він створив Reve ta Stohne. 

Музиканти розповідали, що гурт утворився, коли вони весною 2014 року «вирішили поревіти та постогнати на станції метро Тараса Шевченка». Згодом до них приєдналися перкусіоніст Максим Кудимець і басист Євген Котенко.

У 2018 році гурт випустив перший випустив перший альбом Mythologia, до нього увійшло 7 треків. Mythologia увійшов до топу 8 найкращих українських альбомів лютого за версією LiRoom у 2018 році.

Того ж року режисерка Надія Парфан зняла фільм про те як Женя і Макс перестали ходити в офіс, серйозно взялись за музику і поїхали на Захід у пошуках заробітку, аби зняти музичний кліп і записати студійний альбом.

З початку повномасштабного вторгнення Максим Остяк став на захист країни. З одного з бойових завдань на Харківщині Максим більше не повернувся. У нього залишилася дружина та маленька доня. 

«У нашому війську дуже багато таких ексклюзивних, непересічних і розумних воїнів, як Макс. Я хочу, щоб їхні історії передавались майбутніми поколіннями вільного українського народу і ставали легендами нашої незламної нації!», — каже журналістка Інна Попович, яка працювала над стрічкою.

Документальний фільм «Остін. Світ догори» — одна із серії стрічок, знятих платформою пам’яті Меморіал. Команда Меморіалу з березня 2022 року збирає дані про загиблих у війні Росії проти України, готує тексти великих форматів та знімає документальні фільми, аби вшанувати пам’ять кожного і кожної загиблої, досліджувати питання національної пам’яті, допомогти зібрати базу свідчень, які допоможуть правозахисникам притягнути винних до відповідальності.

Де подивитися ?

Показ фільму відбудеться 19 січня з 16:30 до 18:30 у Києві в Кіно 42 за адресою вулиця Костянтинівська, 11Б. 

Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією. 


Читайте також:

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024