Платформа пам’яті Меморіал презентувала документальний фільм «Остін. світ догори». Фільм розповідає про активного учасника Революції Гідності, військового, митця й соліста гурту Reve ta Stohne Максима Остяка.
Хто такий Максим Остяк?
Максим Остяк народився та жив на Полтавщині. Пізніше був активним учасником Революції гідності, де отримав поранення і встиг пережити клінічну смерть. Після цього відчув потяг до музики й разом із Женею Слов’яном заснував гурт Reve ta Stohne.
У 2018 році гурт випустив перший випустив перший альбом Mythologia, до нього увійшло 7 треків. Mythologia увійшов до топу 8 найкращих українських альбомів лютого за версією LiRoom у 2018 році.
Того ж року режисерка Надія Парфан зняла фільм «”Reve ta stohne” on tour» про те, як Женя і Макс перестали ходити в офіс, серйозно взялись за музику і поїхали на Захід у пошуках заробітку, аби зняти музичний кліп і записати студійний альбом.
З початку повномасштабного вторгнення Максим Остяк став на захист країни. На початку липня він не повернувся з одного із бойових завдань на Харківщині.
«Остін. Світ догори»
Документальний фільм «Остін. Світ догори» — одна із серії стрічок, знятих платформою пам’яті Меморіал. Команда Меморіалу з березня 2022 року збирає дані про загиблих у війні Росії проти України, готує тексти великих форматів та знімає документальні фільми, аби вшанувати пам’ять кожного і кожної загиблої, досліджувати питання національної пам’яті, допомогти зібрати базу свідчень, які допоможуть правозахисникам притягнути винних до відповідальності.
Фільм знятий восени 2022 року. 20 січня 2023 року відбулася офлайн презентація у Києві за участі знімальної команди та героїв фільму.
Над фільмом працювали:
- Журналістка Інна Попович;
- Оператор-постановник Геннадій Сушко;
- Редакторка, сценаристка Аліна Швидко;
- Режисерка монтажу Олександра Кір’янова;
- Моушин дизайнер Володимир Щерба.
Загалом Меморіал відзняв вже майже два десятки документальних фільмів про загиблих. У загальному доступі є також фільм «Жити, коли забрали твій світ».
«Документальні фільми — допомагають занурити аудиторію в атмосферу життя загиблого Героя. Тому для нас цей формат, попри складність роботи з ним, дуже цінний. Ми прагнемо зберігати пам’ять про людей, а не фіксувати цифри статистики», — пояснює шеф-редакторка проєкту Анастасія Абрамець.
Читайте також: «Я завжди буду проти». Яким був письменник Володимир Вакуленко — у спогадах близьких
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: