Київський альтернативний фолк-гурт Ukie’z випустив пісню Не віддавай своїх темряві та кліп на неї. Режисером кліпу став Олександр Балтушев, а знялися в ньому військовослужбовиця Юлія Паєвська (Тайра), яка після облоги Маріуполя пройшла російський полон та засновник видавництва «Люта Справа» Андрій Гончарук.
Не віддавай своїх темряві — пісня про почуття, які нині переживає кожна дієва людина в країні. Про надію і розлуку, біль і смерть, про боротьбу світла й темряви, бойове братерство і порятунок. На створення пісні учасників гурту надихнув вірш Євгенії Устінової. У кліпі використані фронтові відео, зняті від першої особи, а лицарські обладунки персонажів створював коваль і реконструктор Олександр Тертишний.
Сюжет кліпу символічний — Тайра, яка символізує країну, перемагає страх і привидів зневіри. Рятує свого побратима, і, хоч обоє поранені, вони їдуть далі. Попереду — невідомість, але в цій невідомості є надія.
«Не віддавай своїх темряві — це реконструкція нашої тисячолітньої історії в короткій формі і крізь призму сьогодення. Прийнята реальність пекуча і болюча, ми переживаємо найскладніші роки, але й водночас священні, найвидатніші, найзапекліші. Поки горить вогонь — ми на боці світла», — каже режисер Олександр Балтушев.
Аранжування до пісні створене у співпраці з саундпродюсером і музикантом Артуром Данієляном aka Dan Alien.
«Маємо створювати якісну національну пам’ять, яка виходить далеко за межі одноденних і нетривких рефлексій, тож перед вами — одна з цеглинок цієї пам’яті. Також це — важливий творчий експеримент для гурту, фіт з паном Данієляном, яким ми зайшли на незвіданий для нас творчий терен», — каже соліст гурту Іван Семесюк.
Фінансову підтримку на створення кліпу надав меценат Михайло Ледньов.
Ukie‘z — український фолк-гурт, до якого входить художник та письменник Іван Семесюк, теле- та радіоведучий Богдан Буткевич, скрипаль Дмитро Данов, Надія Каламієць, яка приєдналася до гурту після випуску другого альбому, а також ще один новий член колективу — контрабасист Антін Жуков.
Назва колективу походить із жаргонної назви українських емігрантів у Канаді та США на початку двадцятого століття — юкі.
Читайте також: Хто такі «діти інженерів»? Айтішники, прямолінійні гітари і свобода від лейблів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: