Yaron шукає митця, Лея розповідає про міфологічних персонажів у дебютному альбомі, The Unsleeping охолоджують, Yoxden співає про дуже життєве і зізнається, що не може працювати — слухаємо релізи четвертого тижня серпня.
Цього тижня релізи коментують — випускова редакторка Лірум Яна Ільків, музичний оглядач Артем Рісухін, новинарка Дарія Подвишенна та операційна директорка Марія Кравченко.
Sominaryst — Bezsonnia
Київський діджей та електронний музикант Sominaryst випустив дебютний мініальбом. Він каже, що безсоння — те, що стало частиною повсякденнного життя його та його близьких протягом 2022-2023 років.
Обкладинка альбому зображує коріння, що витанцьовує на фоні шуму, як символ нерозривного зв’язку з автентикою.
Yaron — Куди зник митець?
Український хіп-хопер і сонграйтер Yaron випустив альбом Куди зник митець? Це вісім історій, які переживає ліричний герой протягом одного дня у Києві під час війни. У треках міркує на теми України, культури, музики, власні гріхи й страхи тощо.
To Eternity & The Curly — Теорія Любові
Виконавці презентують концептуальний спільний альбом у якому розповідають про пристрасть та взаємини. До альбому увійшло 13 композицій, серед яких є спільні роботи з Liia, Otoy та Tery.
Лея — Бестіарій
Лея випустила дебютний концептуальний альбом з використанням мотивів дарк-міфології. Вісім пісень — вісім міфологічних персонажів. Лея співає про Мару, Вовкулаку, Бавовнятка тощо.
Дарія Подвишенна: «Я чекала на вихід цього альбому відтоді, як почула Мару. З величезною любов‘ю до фольклору скажу, що альбом виправдав очікування. Щоправда, Бавовнятко наштовхувало на думки про байрактарщину, але вийшло навпаки, цікаво як за змістом, так і за звучанням».
ba.latskii — Ти
Це дебютний альбом інді-поп гурту балацький. Концентрація самотності, трек натхненний книжкою Жадана, втрата друзів на війні — про це та інші емоції, які відчувають виконавців слухайте в альбомі Ти і читайте за посиланням.
Karoon — Стан
Київський електронний дует випустив трек граничні стани людини: коли божевілля переростає в спокій, інтерес — у байдужість, активність — у депресію. У кліпі також крайнощі: від сповіді і покаяння на початку до абсурду і навіженості у кінці.
Артем Рісухін: «Давно хотів почути від Karoon щось саме таке: притомна спроба зробити щирий, цікавий трек. Попри затягнутість — це робота, в якій є і цілісна концепція, і музика, яку хочеться слухати. Навіть в кліпі, Karoon збавили свого внутрішнього Чарльза Бронсона з 11 до 8, і видали збалансований в трешовості віжуал».
Molodі — Допоможіть
Молодий гурт з Маріуполя Molodi презентував пісню й кліп Допоможіть, яким хочуть привернути увагу до депресії.
Яна Ільків: «В нас чи не щотижня виходить треки на соціальні теми, зокрема й про депресію, але цю роботу хочеться виділити. Molodi не тільки безпосередньо в треці говорять про депресію, а й в описі відео пишуть про масштабність проблеми й залишають телефони гарячих ліній. Для мене така (не)дрібниця важлива і це про послідовність».
Ми теж залишимо гарячі лінії за якими ви можете звернутися за психологічною допомогою:
— Лінія Національної психологічної асоціації (10:00-20:00 щодня, дзвінки безкоштовні): 0 800 100 102
— Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» (цілодобово, дзвінки безкоштовні): 116 111 (з мобільного), 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного), 116 123 (з мобільного).
Nazva, Krutь — На дно
На дно — це перший трек з майбутнього альбому співпаць Гурма. Пісня На дно розкриває образність трикстерів — архетипних міфологічних персонажів. Виконавці кажуть, що текст пісні відображає «особливий шарм та чарівність» цих героїв.
Яна Ільків: «Мені здається, що якби ми досі ставили статуси, як колись в одній з соцмереж, то у Марини був би “в активному пошуку”. Цікаво спостерігати, як Марина Круть шукає себе. Вона потрохи виходить зі свого звичного образу. Спершу була пісня про корову, якою виконавиця пішла в більш масову музику. Тепер фіт з Nazva і в ньому вона теж звучить геть інакше. Цікаво спостерігати якою вона буде наступного разу і на чому врешті зупиниться».
Monokate, Go_A — Vorozhyla
Трек був написаний під враженням від зйомок (Катерина Павленко зіграла епізодичну роль мольфарки) стрічки «Довбуш» й став лейтмотивом фільму.
Пісня є першим релізом проєкту Monokate й була створена без участі музикантів гурту Go_A.
Oi Fusk — Часточка суті
Це остання частина триптиха виконавця про тиск суспільства. За словами Oi Fusk, фінальний трек — це інтроспективний сюрреалістичний нарис, яким він ділиться зі слухачами та слухачками. Каже, що Часточка суті сповнена усвідомленням реальності та прийняттям того, що він бачить її інакше.
Артем Рісухін: «Часточка суті — це наче Yung Lean, який загубився в постіронії, та став сприймати себе занадто серйозно. Але насправді, сюрреалістичним нарисам це притаманно. Цей трек існує здебільшого в орбітах самого Оі Фусика. В кожному рядку він ділиться рефлексією не зі слухачами, а з самим собою. Часточка суті ходить по краєчку претензійності, але цей трек вам точно треба послухати, бо Oi Fusk і справді намагається робити шось “інакше”».
The Unsleeping — Холодно
Уманський гурт випустив трек про відчуття себе в межах дому, коли здається, що весь світ став новим і незнайомим.
Яна Ільків: «Ну, по-перше, база. По-друге, правда якось прохолодно від прослуховування і мені це подобається».
Артем Рісухін: «Трек Жити я слухав всю попередню зиму. Відчуваю, що Холодно буде в навушниках всю осінь. Хоча ні, це саме The Unsleeping відчувають так, що аж до мурашок».
Ratmir Bilodid — WOVE
Київський музикант випустив трек, у назві якого скомбінував два слова — війна (war) та кохання (love). Він каже, що Wove — про токсичні відносини, але з собою.
Артем Рісухін: «Прекрасне аранжування та дуже атмосферна подача. Мені часто дуже не вистачає саме таких треків, де б я знаходив Grizzly Bear, але відчував і дотик українського авторства. Якщо вже говорити про токсичність, яка є темою треку, то ця композиція була б набагато кращою без вокалу».
thekomakoma — Більше ніж ми
Яна Ільків: «thekomakoma — один з улюблених моїх українських артистів. А ще я сентиментальна, тому часто розчулюся від його треків. Але цього разу не розчулило».
Palmyra — Літо
Дрім-поп гурт з Києва випустив трек, за їхніми словами, про канікули та стосунки пари на відстані. Артем Рісухін каже, що для треку про канікули, це занадто кволо: «Я не розумію, як можна співати про літо з настільки нульовою енергією».
Schmalgauzen — Розалінда
Яна Ільків: «Schmalgauzen віруситься у тіктоці й збирає солдаути. Я ніяк не можу зрозуміти своє ставлення до них. Найперше, що спадає на думку — вони хитрі. Роблять наче непогані треки, я часом навіть слухаю, навіть Розалінду вже двічі за сьогодні послухала, але стільки театральщини, що у мене відчуття наче мене намахують. З іншого боку — на те й вони й музично-театральний ансамбль. Словом, я ще розбираюся».
Артем Рісухін: «Schmalgauzen — театральна трупа, яка грає в музикантів. І це не погано, це місцями навіть добре. Бо поза вірусною фразою “губи мої — лаванда”, у гурту є приємні й розважальні джаз-рокові, водевілеподібні номери. Інша справа, що все це розвалюється як єдиний концепт. Бо насправді його немає. Є харизматичні вокалісти, одноманітні мелодії та саксофон, який тримає динаміку. Тексти, римоутворення та явне натхнення російським Аукцыоном, простигосподи — дуже хочеться, щоб Schmalgauzen говорили не тільки формою, а й цікавими сенсами. Бо поки що, повірити їм складно, а дивитися на це скучно».
renie cares — хвилями
Інді-гурт renie cares випустив пісню, у якій рефлексує на тему абсурдності використання ядерної зброї як засобу стримування. Це крайня робота перед випуском дебютного альбому легка нестерпність буття.
Артем Рісухін: «Неочікувано пацифістський трек від авторки, країну якої прямо зараз розривають на шматки в тому числі через відсутність абсурдної ядерної зброї. Цей трек з такою інфантильністю закликає “правих і лівих обійнятись” та помиритися “хіпстеру і полійцейському” — враження, що Хвилями лежав на хвилях памʼяті ще з 2010-х».
adm:t — альбедо
Яна Ільків: «Я не одразу зрозуміла, що це новий трек. Загалом мені подобається музика adm:t, але воно все дуже одноманітне і часом ця одноманітність починає нервувати».
ДК Енергетик — Сонце
Київський постпанк гурт випускає першим реліз з майбутнього альбому, вихід якого запланований на кінець 2023 року. За словами музикантів, трек розповідає про прості речі й істини, які часом важко розгледіти через те, що нас постійно оточують тисячі різноманітних подразників
Мертвий півень, Жадан і собаки — Переваги окупаційного режиму
Яна Ільків: «Не знаю, що сказати про цей реліз, бо єдине запитання, яке виникає — шоб шо? Нормальний ж трек був, а зараз намагаються його в світ попси просунути».
Марія Кравченко: «Мені дуже не подобається, що зараз відбувається з Мертвим Півнем. Місько дуже відчував те, що співав, а зараз відчуття наче вони намагаються оновити все, що було створено раніше, але таким чином спотворюють те, що люди люблять. Так було із Ми помрем не в Парижі, яку переспівали із Соловій, так є і з Перевагами окупаційного режиму».
efski — Головний Поштамт
20-річний виконавець із Києва efski випустив, за його словами, психоделічну композицію, наповнена ейфорією від буденних речей, цікавими візуальними образами та аналогіями: «Головна у цій пісні — людина, яка усвідомила свою силу і тепер намагається осягнути власні бажання на шляху до досконалості».
Yoxden, Gario Nells — Я не можу працювати
Яна Ільків: «Олексію, я не можу працювати, бо потрібно танцювати мені. Тож пропоную на цьому завершити п’ятничний дайджет релізів».
Читайте також:
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: