Головна
>
Новини
>

«До своєї природи» — відкрилася виставка про українську спадщину просто неба у Києві

«До своєї природи» — відкрилася виставка про українську спадщину просто неба у Києві

Музей Івана Гончара за підтримки WWF-Україна створили проєкт про цінність національного природного та культурного спадку. Виставка представлена просто неба у Києві — на Софійській площі, на Хрещатику біля КМДА та у вестибюлі станції метро «Золоті ворота».

Виставка «До своєї природи»
Фото: WWF-Україна

Виставка «До своєї природи» показує роботи українського народного мистецтва з колекції Музею Івана Гончара, що охоплюють період від початку XIX до другої половини XX століть. Разом з ними представлені сучасні ілюстрації художниці Анастасії Старко, які переосмислюють тему історичного зв’язку українців з природою через культуру. Цей візуальний ряд супроводжує легка оповідь, заснована на наукових дослідженнях українських дослідників природної та культурної спадщини, а також уривки з давнього фольклору.

Виставка «До своєї природи»
Фото: WWF-Україна

Виставку можна оглянути на Софійській площі до 28 серпня, біля будівлі Київської міської державної адміністрації на вулиці Хрещатик, 36 до 15 вересня, та у вестибюлі станції київського метро «Золоті ворота» до 18 серпня.


За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, з початку війни було уражено 30% усіх природоохоронних територій в Україні. За прогнозами експертів, для відновлення до довоєнного стану вже зараз потрібно 60-80 років. Водночас, за даними Міністерства культури та інформаційної політики України, станом на кінець березня 2024 року понад тисячу пам’яток культурної спадщини постраждали внаслідок російської військової агресії.

«Український народ прожив багату і бурхливу історію на лоні сонячної, мальовничої природи… Боротьба за свою волю виховала в нашого народу найяскравішу, найхарактернішу традиційну рису — волелюбність. Цю тугу та боротьбу за волю відтворив у всіх проявах своєї творчості у безмежному морі задушевних пісень, дум, легенд; у малярстві, вишивці, гончарстві, ткацтві тощо»,

Іван Гончар (1911–1993).

Читайте також: Мінкульт і Google запустили платформу для дослідження мистецтва, культури та історії України.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024