Головна
>
Анонси
>

Прем’єра археологічної опери Chornobyldorf

Прем’єра археологічної опери Chornobyldorf

31 жовтня у Мистецькому Арсеналі відбудеться археологічна опера Chornobyldorf. Розповідаємо, що це і чому її варто побачити.

Концепцію Chornobyldorf придумали композитори NOVA OPERA, Роман Григорів та Ілля Разумейко. Це багаторівневий культурологічний проєкт, який поєднує живу оперу (archaeological opera), віртуальну реальність (real virtuality opera), антропологічний музей та Інститут дослідження Чорнобильдорфської культури, який розпочав свою роботу в жовтні в Мистецькому Арсеналі.

Щоб описати проєкт, композитори використовують термін, придуманий Умберто Еко: «opera aperta».

Нащадки людства, що пережили серію техногенних, епідемічних та кліматичних катастроф, будують постапокаліптичне поселення на руїнах атомної станції. Антифутуристичне суспільство далекого майбутнього намагається відтворити загублений високотехнологічний світ за допомогою реінтерпретації універсальних міфів та археологічних перформансів-ритуалів, інструкції до яких вони знаходять у “Чорнобильдорфському кодексі”, химерному трактаті пост-атомної доби. Універсальні знаки та символи, вчергове інтерпретовані неправильно, поступово розчиняються у білому шумі природи. — так автори описують синопсис проєкту

Історія опери розпочалась після подорожі до Цвентендорфу. Це містечко на Дунаї, де у 70-х побудували атомну станцію. Але австрійці були проти її запуску, тому вона лишилась технологічним музеєм тих часів. Через 8 років після її зведення стався вибух на Чорнобильській АЕС. Автори порівнюють ці пам’ятки атомної доби, припускаючи, що було б, якби техногенні катастрофи знищили людську цивілізацію. А залишкам людства довелось би жити на руїнах атомних електростанцій.

При створенні опери було проведено кілька відеоархеологічних експедицій у постіндустріальних зонах: Чорнобильській зоні відчуження, біля Енергодарської АЕС та Криворізькому залізорудному басейні.

У рамках цих експедиції були зібрані цінні артефакти, що стали основою Чорнобильдорфського Антропологічного музею, який також експонується у Мистецькому Арсеналі.

Вирізняється опера і музичною складовою: в ній використовують нетипові інструменти. Наприклад, мікротональну бандуру та цимбали, альпійську цитру, гуслі, кантеле, моріхур (монгольська народна двострунна віолончель), алгоритмічне фортепіано Rhea-player австрійського винахідника Вінфріда Рітча.

Опера інтегрує фольклор Дніпро-Дунайського басейну (від Полісся до Адріатичного узбережжя Боснії) із мікротональною музикою та деконструйованими цитатами класично-романтичної епохи.

Особливі ролі у перформансі відіграють легендарний український поет Юрій Іздрик та австрійська актриса Анн Беннент (як відео-аватар). Як перформери у  виставі діють хореографиня Христина Слободянюк і автори опери Роман Григорів та Ілля Разумейко.

Детальну інформацію можна дізнатися тут. Квитки можна придбати за посиланням.


Читайте також: як українські музиканти знаходили можливість виступати під час карантину.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024