Головна
>
Анонси
>

Must visit фестивалю Faine Misto: артисти, яких радимо не пропустити

Must visit фестивалю Faine Misto: артисти, яких радимо не пропустити

Сьогодні фестивальний люд складає наплічники, бо вже завтра, 28 липня в Тернополі стартує Файне Місто. Ми вивчили лайнап фестивалю та хочемо поділитись своїм топом артистів, на яких радимо потрапити на фестивалі. Ми звертали більше уваги на молодих та не надто відомих артистів, які можуть стати «темними конячками» фесту.


28.07

Це «нульовий» день фестивалю, тому повноцінно працює лише сцена для молодих артистів у пабі.

кайФАЙНЕмо Паб

Paycash, 17:00

Київський запальний гьорлз-бенд, який робить альтернативну музику, стильно виглядає на сцені та хапається за будь-яку можливість для молодих артистів. Ми були на їхньому виступі на Respublica 2020 і нам сподобалось.

Wentseat, 17:40

Кияни намагаються в драйвово-мелодичний гранж, надихаючись естетикою Сієтлу. 

29.07

Light Stage

Хвилі 17:00

Представники «Тернопіль-вейву», який найліпше буде описати словом «чіл». Музика, під яку хочеться ліниво пританцьовувати на пляжі з коктейлем у руці.

Tik Tu 19:50

Знову Тернопіль і знову дивакувата музика, яку не запхнути в якісь жанрові межі. Їхні альбоми заслужено та постійно потрапляють в топи релізів. Наш головний редактор каже, що музика Tik Tu — цілий інді-світ, а платівки — комплексні артроботи, важливі для української незалежної музики загалом.

Kurwa Matj 21:10

Гурт, який провокує слухача та нагадує, що суржик буває не лише українсько-російський. «Контрабандний люмпмен-хіпхоп», який
через сатиру розповідає про типове буття галичан. А ще це ті самі хлопці з команди «Загорецька Людмила Степанівна» і каналу «Горобина».

Цього дня ще виступає Курган і Агрегат. Проте ми думаємо, що відвідувачі Файного Міста і так знають, що фестивальний сет гурту — маствізіт.

30.07

Main Stage

Роллікс, 17:15

Хоча цей культовий в середині нульових ню-метал гурт вже давно виріс з «молодих та перспективних», він напрочуд рідко виступає. Тому ми додали Роллікс’у бальчик за унікальність хеппенінгу та пропонуємо трішки поностальгувати на їхньому виступі.

Me and That Man, 23:00

Це польський дарк-кантрі гурт, фронтменом якого є Адам Дарський, засновник легендарного black/death metal гурту Behemoth. Також цей гурт цікавий тим, що в його складі грає Саша Буль, відомий український кантрі-артист. Олесь Ніколенко в матеріалі назвав музиканта одним із тих, хто формує сучасний міський український фолк.

Light Stage

Ragapop 0:10

Часом апокаліптична, часом надривна сторона учасниць Dakh Daughters, Анни Нікітіної та Руслани Хазіпової. Разом з Антоном Очеретяним вони роблять щось мистецьке. Гурт впевнено починає заходити на фестивальні майданчики, щоразу перетворюючи свої виходи на сцену в перфоманси. На відміну від Atlas Weekend, де денна спека завадила слухачам відчути атмосферу гурту, на Файному Місті Ragapop виступатимуть вночі, де зможуть показати усю красу свого візуального підходу до мистецтва.

31.07

Light Stage

I Hate Myself Because 16:55

Про цей гурт ми дізналися, переслуховуючи лайнап фесту. Склалося  враження, ніби ці музиканти настільки награлися у спроби стати черговими рокерами з гаражів та збирати стадіони брудним панком, що заробили депресію та тепер іронізують над мріями своєї молодості.

The Unsleeping 18:45

Рок-гурт з Умані, який завоював серця нашої редакції (а також Золотого Фазана за найліпший інді-альбом) ще в 2018-му, та з тої пори продовжує радувати новими цікавими релізами та потужними лайвами. Це саме та молода українська альтернатива, яка неспішно рухається до заслужених великих сцен.

Thekomakoma 01:15

Насправді секрет унікальності багатьох музичних проєктів не такий вже йсекрет. Варто просто зробити щось українською. Так зробив і цей хлопчина, додумавшися писати хардбас державною. Тепер можна слухати його іронічно, тішачись життєвими текстами, а можна всерйоз вмикати на тематичних вечірках. Цікаво, як артист зарекомендує себе наживо.

Main Stage

Kalush 18:35

Старт кар’єри Kalush припав на часи пандемічної невизначеності, яка значно загальмувала їхній вихід на великі сцени. Так, були невеликі концерти, та лише зараз гурт починає набирати обертів у форматі лайвів, а не кулеметного випльовування нових треків. Тому це нагода побувати на одному з відносно перших виступів Kalush.

01.08

Light Stage

Zwyntar 16:40

Zwyntar спеціалізуються на фолку. Проте учасники препарують його, звертаючись до західних кантрі-традицій, а не «по-місцевому». В результаті на їхніх виступах постійно виходить якась весела гулянка з потойбічними елементами та хороводами. Одразу відчуваєш себе, ніби на Дні мертвих у Мексиці.

Паліндром 18:30

Степану Бурбану зі Львова знадобилось не надто багато часу, щоби прикувати до себе увагу тих, хто стежить за українською музичною сценою. Перший же столичний сольник був розкуплений (при не найдешевших квитках, зазначу), а зал співав сам практично кожну його пісню. Артист ще поки вчиться справлятися з хвилюванням та неочікувано великою кількістю людей, які приходять його слухати. Та все ж лайв Паліндрома варто відвідати.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024