5 українських пісень, які стали саундтреками до українського кіно

Саундтреки до фільмів — це той компонент, без якого важко уявити більшість стрічок. У багатьох престижних премій — «Оскар», BAFTA, «Золотий глобус» — існує окрема номінація для найкращих пісень у фільмах і серіалах.  

22-23 вересня пройде другий фестиваль короткого метру «Де кіно. Епізод 2» . У рамках конкурсної програми обирається найкращі роботи у номінаціях «Фільм на мобільний телефон», «Вебізод», «Драма», «Комедія» і «Жахи». Оскільки до події лишилось рівно 100 днів організаторі фестивалю зібрали п’ять українських пісень, що стали саундтреками до українських фільмів. 

Океан Ельзи — Не йди

Трек Не йди з альбому Без меж (2016) став головною темою драми «Століття Якова», що вийшла восени минулого року. Екранізація однойменного роману Володимира Лиса про драматичне життя Якова на тлі безперервної зміни політичних етапів в історії України ХХ століття, наразі є у вільному доступі на YouTube.

Ще одним саундтреком «Століття Якова» також стала пісня Христини Соловій Під облачком.

Jamala — Чому квіти мають очі

Сингл Джамали Чому квіти мають очі (2014) став саундтреком до історичної драми «Поводир». Ба більше саме такою є альтернативна назва фільму. Фільм Олеся Саніна про долю сліпого кобзаря на тлі радянського терору навіть висувався від України на «Оскар», але так і не ввійшов у шорт-ліст премії. Сама співачка Джамала зіграла одну з центральних ролей у стрічці і виконувала кілька пісень на початку фільму.

> Про музикантів, що пробують себе у кіно читайте у нашій підбірці

Цікавий факт: якщо бути дуже уважним, то серед акторів фільму можна побачити українських письменників Сергія Жадана та Олександра Ірванця.

ONUKA — Vidlik, 19 86

Композиції Vidlik і 19 86 прозвучали у документальній драмі Світлани Усенко «Розщеплені на атоми», що присвячена річниці Чорнобильської аварії. У документальному фільмі використано архівні кадри та інтерв’ю з очевидцями у сумішші з художньою зйомкою.

Тема Чорнобиля звучала у творчості Нати Жижченко і потім — у грудні минулого року вона спільно з Євгеном Філатовим презентувала документалку (та одноіменний трек) Mainland про ЧАЕС.

Був’є — Закохані

Пісня Закохані була написана Олександром Положинським спеціально для фільму «Жива». Історико-драматичний фільм розповідає історію дівчини, що переховуючись від МГБ, потрапляє у полон УПА. Картина цікава тим, що з одного боку знята на основі реальних подій, а з іншого — містить у собі елементи містичного та надприродного,

Pianoбой — Вітчизна

Україномовна версія пісні Родина з альбому Не прекращай мечтать стала саундтреком до вже другого у нашій підбірці фільму Світлани Усенко — «Діти перемоги». Документальний фільм з елементами художньої зйомки розповідає реальні історії шести дітей, що пережили Другу світову війну.


Прийом заявок на участь у фестивалі «Де кіно. Епізод 2» триває. Подробиці на сайті фестивалю.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.