Hudaki Village Band

Катерина Ятель
20 Травня, 2018

З того, як поводилися та реагували глядачі, було зрозуміло, що концерт перевищив усі їхні очікування. Танці, співи, сміх, аплодисменти та празникування – усе це викликало ейфорію оплесків і заклики виступити на біс ще довго після майже тригодинного концерту. Ця музика викликає звикання – мабуть, тому, що вона така яскрава, справжня й рухлива. Тут є зворушливі балади, які втягують у світогляд містичного сну. Є захоплюючі ритми, що заманюють у безумство танців. Є урочисті гімни, які створюють настрій святості. Музиканти не тільки виступають на концерті, вони також показують, що таке бути людиною – перш за все, тому, що всі ми маємо безмежну жагу до життя, яка завжди є частиною нас і яка втілюється у музиці, танці та співі. Самі музиканти випромінюють цю життєрадісність. Вони грають, співають і танцюють, немов керовані надприродними силами …

«Майстерність – це друга риса тих Гудаків, які довіряють силі традиційної музики, інтерпретованої душевною глибиною. Цим вони відрізняються від інших груп, які задовольняють потребу темпераменту сміттям, кітчем та елементами шоу-бізнесу.»
(Thüringer Landeszeitung, 21серпня 2017)

Від серця до серця, з вогняними ритмами та мелодіями Hudaki Village Band швидко забрав від аудиторії щоденну рутину та поширив чисту радість життя.
(Seetaler Bote, 6 лютого 2017)

Допоки ці балади та архаїчні звуки линуть у приміщенні, ви матимете відчуття невловимих вимірів. Ось що вам потрібно тоді зробити – про сто відкрити двері у своє серце і запустити це музичне торнадо. Це змусить вас почуватися так добре!
(Nürtinger Zeitung, 24 листопада 2014)

Дев’ять музикантів з Українських Карпат – це Hudaki Village Band. Їхні голоси звучать серцем і душею під час цілодобових весільних святкувань. Як і їхні предки – єврейські, русинські та ромські гурти з регіону Марамуреш – вони точно знають, як ідеально виконати ось що: зробити людей щасливими! Їхні дикі ритми надають моторності усім, хто танцює, і молодим, і старим. Здається, що усі хто танцює, піднімаються у повітря і кружляють над танцполом, у парах або великих колах, і згодом пливуть над землею у круговій левітації.
Коли ж селяни виснажуються на танцполі, вони сідають разом, співаючи старі балади, що розповідають жахливі та чудові історії, які може запропонувати тільки реальне життя.

Гудаки є майстрами алхімії музично-вібраційного щастя. За 16 років виступів на сотнях фестивалів та в концертних залах по всій Європі, гурт навчився робити свої архаїчні, нічні моменти щастя, доступними для необізнаних. У регіоні Марамуреш, в гірській місцевості південно-західної України на кордоні з Румунією та Угорщиною, селянських музикантів називають гудаками. Різноманітні етнічні музичні впливи роблять традиційну музику багатогранною та унікальною. Архаїчна слов’янська вокальна традиція, румунські мелодії, єврейські ритми та ромський темперамент разом поєдналися у місцевому культурному схрещенні, яке протягом століть розвивалося у житті різних народів пліч-о-пліч на одній території.

У своєму новому альбомі «Yo!», виданому в грудні 2017 року, Гудаки представили широкий спектр місцевої музики, яку вони грають та співають у своєрідному, дуже характерному стилі.

Австрійський емігрант та музикант Юрген Крефтнер заснував цей гурт в 2001 році спільно з двома музикантами, які грали свою музику на весіллях, – Василем Рущаком та Михайлом Шутком з с. Нижнє Селище. З самого початку до групи приєдналася співачка Катя Яринич, а згодом – 11-річна Ольга Сенинець, та колишній рок-басист Володя Тишлер. Пізніше вони познайомилися з віртуозним цимбалістом Володею Короленком та двома видатними сільськими музикантами, Сергієм Ковачем та його сином Віталієм. З 2008 року склад групи не змінювався.

Спочатку Гудаки називали себе Maramures Band, це був гурт, який насправді не пов’язував себе з Україною. Однак після Революції Гідності в 2014 році, де музиканти заграли перед протестуючими та поліцією, Гудаки почали демонструвати свою приналежність до вільної України, яка є відкритою для світу. Але це жодним чином не змінило їхньої місцевої ідентичності. Одна з головних рис культури гірських сіл – це суміш гумору та упертості, яку можна відчути, почути та побачити на концертах гурту та у їх незвичному вбранні.

Гурт виступав на десятках фестивалів у Європі, включаючи фестиваль Sziget в Будапешті, Fusion та Bardentreffen у Німеччині, Klez More у Відні, Notes d’Equinoxes Delemont та Festival des 5 Continents у Швейцарії, Respect-Prague, Balkan Trafik Brussels, Les Suds Arles у Франції та багатьох інших.

Катерина Яринич, вокал
Ольга Сенинець, вокал, гардон
Василь Рущак, барабан (перкуссія)
Михайло Шутко, вокал, скрипка
Юрій Буковинець, кларнет, тараґот, флейти
Володимир Короленко, цимбали
Віталій Ковач, вокал, гітара,
Сергій Ковач, акордеон, плонка
Володимир Тишлер, контрабас

Город: Нижнє Селище
Год основания: 2001

Купить музыку:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.