Огляд 5 книжок короткого списку «Книга року ВВС 2022»

Інтро

У будь-якої книжкової премії робота цього року непроста — насамперед для журі й передусім психологічно. Кожну книжку, яка нині пишеться-ілюструється-редагується та видається хочеться уклінно вшанувати. Не кожна, ясно, на ту шану заслуговує, але точно морально претендує.

Журі Книги року BBC (саме цей склад журі) зарекомендувало себе спроможністю робити неочевидний вибір. 2022-го їм обирати буде таки складно: якщо в номінаціях дитячої літератури й есеїстики є п’ятеро достойників і є «виразні» лідери, то список дорослої художньої прози змушує… шукати людей, хто ці книжки уже прочитав і довго розпитувати про враження.

Ці книжки писалися до повномасштабної війни, нині вони є таким собі квитком у мирне життя, коли можна перейматися за героїв романів більше, ніж за сусіда по поверху, що його давно не чутно. Ну бодай три-чотири години, поки читаєш.

Є ще один спільний момент. 4:1. Герої чотирьох книжок — українці, які перебувають не в Україні (ні, не біженці, не тригеріться). Та і п’ятий хлоп сідає на літак у фіналі роману — без зворотного квитка.

Шортліст Книги року ВВС у 2022-у: Швейцарія, Сицилія, Андалузія, Париж — ну і державна клініка десь на околицях Києва…

Давайте з цього висновків про «цільову аудиторію» премії ніяких робити не будемо, га?

Спеціально для LiRoom книжкова критикиня Ганна Улюра зробила огляд 5 книжок, які увійшли до короткого списку та претендують на звання найкращої книжки 2022 року за версією BBC.

За кліком по обкладинкці — огляд на книжку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: