Головна
>
Новини
>

«Мій дім на мапі». Дивимося, як війна назавжди змінила Херсонщину

«Мій дім на мапі». Дивимося, як війна назавжди змінила Херсонщину

Медіа «О, море» запустило відеопроєкт «Мій дім на мапі». Герої відео з Херсона й Нової Каховки розповідають про улюблені й важливі «точки» в рідних містах. Деякі з цих місць зруйновані назавжди або ж в окупації. Серед героїв є й митці — режисери, блогери, коміки та музиканти. Режисеркою проєкту стала Таня Комунар.

«Герої не впізнають місця дитинства чи не можуть повернутися в них, бо цю можливість забрала Росія. Деякі місця знищені зовсім чи в окупації. Й тому ще більше хочеться зберегти й зафіксувати історії. Люди на відео буквально зв’язують свої спогади з кожною точкою на мапі й пригадують перші побачення, нагороди, як долали страхи чи пили пиво з друзями», — говорить шеф-редакторка «О, море» Яна Ільків.

Режисерка проєкту Таня Комунар каже, що ми всі в дитинстві переживали щось схоже: дворові тусовки, бабусині пиріжки, річка чи море, теплі безтурботні дні. Туди неможливо повернутись, але ще гірше, якщо ці спогади окуповані та вкрадені. Так їй прийшла ідея зробити мапу спогадів фізичною.

«Я часто передивлюсь свої фото на “гугл мепс”, де спогади розкидані по території України. Особливо там, куди зараз неможливо поїхати. Ця мапа давала мені можливість пройтися по тих місцях знову, не давала спогадам розчинитись у часі. Допомагала зрозуміти, що найцінніше назавжди залишається зі мною».

Перші 8 випусків присвячені Херсону.

Моушн-дизайнерка Настя розповіла, де у Херсоні збиралися неформали та про перше побачення в кінотеатрі «Україна», музикант Микита про те, як знайшов з друзями скелет людини в закинутому будинку йдучи на пляж «Лілея», а фотографка й режисерка Віка про свою першу зйомку в полі біля Антонівського мосту.

Для режисера та продюсера Сергія Зейналова одне з найважливіших місць на мапі — це Антонівський міст, який будував дідусь Сергія. Також у кінотеатрі «Ювілейний» проходив херсонський кінофестиваль «Кінокімерія», де Сергій отримував свої перші нагороди.

«Найзаповітніша мрія просто десь тут сказати знову “я вдома”. Дім — опорна точка всього життя. Тому я сподіваюся, що колись знову зможу потрапити в рідні Олешки».

Друга серія відео — про Нову Каховку.

Першим героєм став комік Повар Даніл, який розповідає як дивився з сестрою в кіно «Спайдермена», як блював на атракціоні-мушлі та де вперше поцілувався з дівчиною.

«Ще що в Новій Каховці я любив — там були “веселі гірки”. Завжди їздили з мамою на День захисту дітей. Там ще у бабусі працювали подружки, я на батутах стрибав безкоштовно. А там була “ракушка”, що крутиться навколо осі й ще навколо своєї осі, і я там блював, було погано дуже» — каже Даніл.

Режисерка Таня Комунар каже, що наразі невідомо, про які міста будуть подальші випуски. Скоріш за все це буде місто, з якого буде найбільше бажаючих, адже до проєкту вже хочуть долучитись багато людей.


Читайте також: Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024