Головна
>
Література
>

«Жити не можна померти»: вийшла посмертна збірка військовослужбовця Олександра Осадка

«Жити не можна померти»: вийшла посмертна збірка військовослужбовця Олександра Осадка

Видавництво Старого Лева видало посмертну збірку оповідань та новел військовослужбовця Олександра Осадко «Жити не можна померти». До збірки увійшли сім історій з життя автора, які є першою та останньою опублікованою працею письменника.

Олександр Осадко — солдат Збройних сил України, у перші дні повномасштабного вторгнення Росії пішов до армії добровольцем (позивний «Танго»). Осадко загинув 9 липня під Краснопіллям на Донеччині, виконуючи бойове завдання та врятувавши свого товариша.

«”Танцюй так, ніби ніхто не бачить,” Сашко писав саме так. Без умовностей, не обираючи правильних, резонуючих тем. Писав про щоденне життя простих людей, навмисне згущуючи фарби, з блискучою іронією та гумором. Сашко бачив цей світ, розумів, що існування в ньому є складним і часом болісним, і володів даром співпереживання», говорить дружина й письменниця Ганна Осадко. 

У післямові до «Жити не можна померти» дружина військовослужбовця додає:

«Писав легко та швидко, як і жив — легко та швидко. Лише сім. Сім кольорів веселки, сім нот, сім чудес світу, сім днів тижня, сім днів Творіння, сім чакр, сім-я.

Септернер. Істина. Сімка — сама в собі, її немож­ливо розкласти на множники. Це закінчений цикліч­ний процес, панування духу над формою. Це — закінчена книга. Все, що хотів сказати Саш­ко, він сказав. І довів. Жити не можна померти».

Осадко посмертно нагородили званням Почесний громадянин міста Тернополя та поховали 14 липня на Микулинецькому кладовищі, на Алеї героїв. 

Нагадаємо, у листопаді 2022 року у ВСЛ повідомили, що перевидадуть книжку українського письменника перекладача та громадського діяча Володимира Вакуленка. Його російські військові вбили під час окупації села Капитолівка Ізюмського району на Харківщині. 


Читайте також: «Він людина, яка зробила сама себе». Яким був Павло Лі?

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
17 хв. тому
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024