Культурний Конспект. Історія сучасної музики

LiRoom та освітня організація Культурний Проект представляють рубрику “Культурний Конспект”.

Культурний Проект – організація, що здійснює освітні програми у сфері мистецтва.  Від одноразових циклів лекцій Культурний Проект еволюціонував в регулярні об’ємні курси, що охоплюють історію мистецтва від зародження до розвитку його найсучасніших світових тенденцій, а також став майданчиком для проведення великої кількості відкритих авторських лекторіїв. Культурний Проект має досвід роботи як з українськими, так і закордонними мистецтвознавцями, арт-діячами, теоретиками та кураторами.

В рамках програми “Крос-культура” відкритого університету, щопонеділка у “Шоколадному будинку” (вул. Шовковична, 17/2), відбуватимуться лекції з історії музики ХХ-ХХІ ст. Та, щопонеділка, ви матимете можливість прочитати короткий конспект лекції на сторінках LiRoom.

“Музика ХХ-ХХІ ст.” є першим повним викладом історії розвитку сучасної музики для широкої аудиторії. Аналогів цьому курсу в столиці немає навіть у спеціалізованих музичних навчальних закладах.

Курс складається з 20 лекцій, які охоплюють усе ХХ століття. Будуть розглянуті культурно-історичні, філософські та природничо-наукові передумови, які визначили характер і напрямок експериментів, що захопили композиторів цього буремного століття. Нове розуміння звуку, нове бачення часу й простору, нові концепції мелодії, ритму, гармонії, поліфонії, нові звучання, нові жанри, нові форми музикування, нові техніки творення музики, новий тип запису, нова естетика, нова людина, новий світ – все це та багато іншого стане предметом лекційного обговорення.

Особливістю курсу є те, що лекції читають молоді музикознавці і водночас композитори – активні творці звукового образу сучасної української музики.

Детальніше про курс “Музика ХХ-ХХІ ст.” та інші курси Культурного Проекту можна почитати тут.

13.10.2014 відбудеться лекція Віталія Вишинського “Музичний світ Густава Малера“. Дуже рекомендуємо послухати цього лектора. Проте, якщо у вас немає такої можливості – наступного понеділка читайте короткий конспект цієї лекції на LiRoom.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.