Головна
>
Кіно
>

Український фільм потрапить до шорт-листа Оскара-2023

Український фільм потрапить до шорт-листа Оскара-2023

Дансько-українсько-шведський фільм режисера Сімона Леренга Вільмонта «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) отримав одразу дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival. Про це повідомив режисер та лінійний продюсер стрічки Азад Сафаров.

«Будинок зі скалок» розповідає про дитячий будинок та соціальних працівників на Донеччині. А також досліджує життя у прифронтовій зоні та згубний вплив війни. 

Стрічка перемогла у категорії «Найкращий документальний фільм» та отримала нагороду FIPRESCI Award. Лауреат цієї премії отримує грошову винагороду у розмірі 12 000 євро. Але крім цього фільм автоматично отримує місце в шорт-листі попереднього відбору на премію «Оскар» за найкращий документальний фільм.

Азад Сафаров пише, що цей фільм на фестивалях «ще більше привертає увагу світу до нинішнього стану українських дітей через звірства росії».

Організатори фестивалю назвали стрічку «незабутньою», адже вона «висвітлює тягар дітей за жахи та помилки, що скоюють дорослі, які повинні піклуватися про них».

«Попри те, що історія розгорнута в певному політичному контексті, ця історія має універсальне значення. Уважне спостереження за особистістю дітей і стосунками з однолітками та дорослими створює емоційно захоплюючу та сильну розповідь, сповнену життя та надії на краще майбутнє», — зазначили на сайті фестивалю.

Раніше «Будинок зі скалок» здобув приз у номінації «Найкраща режисерська робота» міжнародного документального конкурсу 44-го кінофестивалю «Санденс». Стрічка також перемогла у документальному конкурсі на Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024
Новини
Як звучить Херсонщина: плейлист від Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 Квітня, 2024