Головна
>
Кіно
>

BBC придбав права на показ фільму «День українського добровольця» Володимира Тихого

BBC придбав права на показ фільму «День українського добровольця» Володимира Тихого

Стрічка «День українського добровольця» Володимира Тихого стала першим придбаним фільмом, створеним незалежною Україною, в історії британського телебачення. Премʼєра фільму відбудеться у праймтайм 20 вересня. 

«День українського добровольця» — це повнометражний документальний фільм, який було знято після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації. У картині представлена доба з життя поп-співачки, відеоінженера, історика, реставраторки, вченого-полярника та пенсіонерки. Всі вони були змушені радикально змінити свої життя. Режисером стрічки став Володимир Тихий, реалізувавши його з командою однодумців із  «Вавилон’13».

Дія та зйомки фільму розгортаються в Україні протягом одного дня — 14 березня 2022 року. Це 2944 день російсько-української війни. За кілька тижнів інтенсивна війна сюрреалістично змішала місця й людей, утворила постапокаліптичний вимір із новими якостями та ролями. Тисячі киян перебралися жити до метро. Раніше спокійні передмістя столиці стали зоною нищівних боїв та мародерства з боку російських окупантів. Люди припинили ділити дні на вихідні й робочі, їх почали нумерувати від дати повномасштабного вторгнення росіян в Україну.

«BBC Storyville ставить собі за мету показати найкращі зразки світових документальних фільмів і ми маємо привілеї ділитися цими екстраординарними фільмами з глядачами у Сполученому Королівстві.Це важлива історія, не лише тому, що розповідає історію одного дня з війни в Україні, а й тому, що це фільм, створений українцями та веде оповідь із української перспективи. Це вперше на британському телебаченні — фільм про війну в Україні, створений виключно українцями», — коментує шеф-редакторка (Commissioning Editor) BBC Storyville Люсі Кон.

Світова прем’єра стрічки відбулася на третьому за величиною кінофестивалі документального кіно в Шеффілді в червні. Там же фільм отримав спеціальну відзнаку фестивалю. Дату і формат показу було остаточно узгоджено під час кінофестивалю в Единбурзі.

«Я бачу шалену зацікавленість іноземного глядача в нашому фільмі. Вони очікують побачити дещо відмінне від телевізійних новин чи звітів чиновників. Їм бракує емоційного занурення: вони про війну знають, але вона далеко. На показах глядачі реагують по-різному, але в їхніх очах я бачу емпатію. Кіно — це також і культурна дипломатія, це важливо пам’ятати, створюючи фільми. Як глядач нас побачить, що відчує і як ми можемо допомогти нашим послам і консулам збирати зброю, щоби наблизити перемогу. Британці вже на практиці допомагають, але після показу фільму, сподіваюся, нашому посольству працювати буде трохи легше», — розповідає продюсер фільму Ігор Савиченко.

Володимир Тихий каже, що знімав цей фільм, щоби зафіксувати буденність війни, сюрреалістичність образів, що виникають на межі апокаліпсиса.

Попри телевізійний ефір, фестивалі далі показуватимуть фільм у своїх програмах. Найближчий показ відбудеться на міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю 17 жовтня.

В Україні фільм можна буде побачити на великому екрані вже в жовтні — у межах національного конкурсу кінофестивалю Kharkiv MeetDocs у Києві.

Стрічку створено незалежним кінооб’єднанням «Вавилон’13» у копродукції з Black Photon (Польща).


Володимир Тихий — співзасновник об’єднання «Вавилон’13», український кінорежисер, сценарист та продюсер, серед робіт якого — «Наші котики», «Брама», «Сильніше, ніж зброя». 

Babylon’13 («Вавилон’13») — незалежне об’єднання кінематографістів, що утворилося на початку Революції гідності. Під час повномасштабного вторгнення Росії кінематографісти об’єднання продовжили працювати та знімати війну. Зокрема до цієї стрічки увійшли матеріали шістьох кінооператорів об’єднання.


Читайте також: Прогулянки голяка цвинтарем та закопування живцем: фільм «Я працюю на цвинтарі» вже на великих екранах

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024