Довженко-Центр запускає лекторій «Як перестати боятися і полюбити українське кіно». Таким чином організатори прагнуть відкривати маловідомі сторінки українського кіно, розвінчувати міфи та відповідати на запитання, які давно потребували відповіді.
Про лекторій
На лекціях кінознавці розповідатимуть про кіно 20-х та 60-х років, розглянуть історію української анімації та документалістики. Також говоритимуть про кінопокоління 80-х та 90-х і досліджуватимуть український кінематограф після 2014 року.
«Так, крок за кроком, через кіно ми поглянемо на всю історію ХХ століття, а через історію — зможемо краще зрозуміти наше кіно. Адже з’явившись в кінці XIX століття, кіно, як ключове візуальне медіа, стало ідеальним дзеркалом наступних ста років нашої історії — періоду, в який вмістилося так багато складних сторінок, і в якому легко відшукати витоки сьогоднішніх подій», — розповідають організатори події.
Серед запрошених лекторок та лекторів: Дар’я Бадьор, Сергій Тримбач, Лук’ян Галкін, Володимир Войтенко, Алекс Малишенко, Міла Новікова, Марина Скирда та кінознавці і кінознавчині Довженко-Центру Олександр Телюк, Альона Пензій, Станіслав Битюцький.
Читайте також: «Держкіно vs Довженко-Центр»: хронологія культурної боротьби
Між війною та війною
Першу лекцію «Між війною та війною. Наративи українського кіно 1930–х» читатиме кінознавець, режисер та керівник кіноархіву Центру Олександр Телюк. Він розповість про наративи українського кіно 1930-х років.
Коли: 9 березня о 18:30
Де: Кінолекторій (5 поверх Довженко-Центру), вул. Васильківська, 1
Вхід: за квитками
Надалі лекції відбуватимуться щотижня. Стежте за анонсами на сайті Довженко-Центру та сторінці фейсбук.
Читайте також: Якими будуть українські фільми в найближчі п’ять років? Відповідають кінематографіст(к)и
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: