Головна
>
Кіно
>

У Чернівцях відбудеться фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN»

У Чернівцях відбудеться фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN»

15-19 червня в Чернівцях відбудеться офлайн-фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN. Подія присвячена до 81-ої річниці кінодіяча Івана Миколайчука. В межах фестивалю покажуть українські фільми, що не виходили в національному прокаті, а також представлять програму ретроспективи. LiRoom є інформаційним партнером події.

«Ми боремося не лише за нашу свободу та територіальну цілісність, а й за культуру. Вона залишається на часі, активно долучається до культурної дипломатії, живе та розвивається, попри всі несприятливі обставини», — кажуть організатори події.

Фестиваль відкриє стрічка «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» режисера Тараса Томенка. Вперше фільм показали минулого року на Варшавському кінофестивалі. Тоді він сприймався як нагадування про репресії радянського режиму. На Миколайчук OPEN буде українська прем’єра фільму, який з початком повномасштабної війни набув ширшого значення.

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман» розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади — знищення потужного мистецького руху, що виник у 1920-1930 роках у Харкові і відомий як «Розстріляне відродження».

У 66 квартирах будинку під назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури: Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталія Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олесь Курбас, Іван Багряний та інші. Зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресували, розстріляли або змусили стати співцями партії.

Митців та мисткинь Розстріляного відродження зіграли Дмитро Олійник, В’ячеслав Довженко, Андрій Ісаєнко, Марина Кошкіна, Слава Красовська, Валерія Ходос та інші.

Миколайчук OPEN проходитиме офлайн, без червоних доріжок та буде безплатним для глядачів.

Усі події відбуватимуться в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука в Чернівцях. Розклад та повну програму оголосять згодом. Стежте за оновленням на сайті, у Facebook та Instagram.


Читайте також: Об’єднані мистецькі сили на Київ 4.5.0: кого слухати на фесті?

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024