Головна
>
Кіно
>

«Бомби падають в море, але люди вже звикли»: добірка фільмів про Маріуполь

«Бомби падають в море, але люди вже звикли»: добірка фільмів про Маріуполь

Маріуполь є однією з найгарячіших точок повномасштабної війни: з 1 березня 2022 року триває воєнна блокада міста російськими військовими. Маріуполь зруйнований, там немає електрики, води, газу, опалення, мобільного зв’язку. Звідти надзвичайно складно евакуювати людей і неможливо доставити воду, ліки, речі першої необхідності. Відтак мешканці міста змушені готувати на багатті, збирати дощову воду чи топити сніг, щоб пити. На додачу до цього, місто постійно обстрілююють. В Маріупольській міській раді повідомили, що за два місяці російська армія вбила вдвічі більше людей, аніж нацисти за два роки окупації Маріуполя під час Другої світової війни.

Зібрали для вас добірку фільмів про Маріуполь, щоб більше дізнатись про місто: побачити як живуть мешканці зараз і як жили раніше.

«MARIUPOL 2022», Олександра Ратушного

Оператор «Маріупольського телебачення» Олександр Ратушний разом з родиною перебував у сховищі Морського ліцею. Там він зміг зняти ключові кадри свого 10-хвилинного фільму «MARIUPOL 2022».

У фільмі Ратушний показує маріупольців: дорослих, немовлят, літніх людей. Режисер показує, як у сховищі вони організували побут: як збирають ліки, слухають новини, набирають сніг, готують їжу.

Наразі доля людей, яких ви побачите у фільмі, невідома.

«Маріупольський феномен», Олександр Суровцов

Takflix випустив добірку «Маріупольський феномен» до якої увійшли три чорно-білі короткометражні стрічки режисера Олександра Суровцова: «Онтологія», «Цілковита незнайомка» та «Компас».

З початку війни Олександр Суровцов разом зі своєю родиною перебували в Маріуполі. Вибратись їм вдалось лише 18 березня. Режисер не зміг взяти з собою камеру, бо це було небезпечно.

«Під час війни вони з сім’єю навчилися готувати на багатті практично всі страви, ночували в вогкому бомбосховиці, один раз потрапили під авіаудар, три рази – під обстріл градами, бачили мертві тіла на узбіччі, втратили роботу, зарплату та мирне небо», пише Takflix.

Кошти з продажу добірки платформа передає на підтримку Олександра та його родини.

Кадр з фільму «Цілковита незнайомка»

«Маріуполіс», Мантас Кведаравічус

Документальний фільм «Маріуполіс» литовського режисера Мантаса Кведаравічуса показує життя міста, яке з 2014 року знаходилось «за крок до війни». Цей фільм отримав міжнародне визнання на Берлінському кінофестивалі, його називають «людською історією на тлі історичних потрясінь».

З 24 лютого Мантас Кведаравічус перебував в окупованому росіянами Маріуполі: документував у місті воєнні злочини російських військових, працював над продовженням стрічки «Маріуполіс». Там він і загинув. Російські військові взяли режисера в полон і розстріляли.

«Чоловік лагодить рибальську сітку і виходить в море. Два трамваї стикаються один з одним – ніхто не постраждав, дроти лагодять в той же день. Для робітників на фабриці організовано невеликий концерт – щира гра скрипаля розчулює їх до сліз. Бомби падають в море, але люди вже звикли», – йдеться в описі фільму.

Стрічку можна переглянути на Takflix. 50% коштів з продажу квитків перерахують організаціям «Платформа ТЮ», «ТворчСхід» та «Пілігрим», які допомагають з евакуацією маріупольців.


Читайте також: Український фільм потрапить до шорт-листа Оскара-2023

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024