Головна
>
Кіно
>

Життя на межі: чому варто подивитися фільм про російсько-українську війну?

Життя на межі: чому варто подивитися фільм про російсько-українську війну?

З 16 березня в український прокат вийшла документальна стрічка «Життя на межі». Автори фільму Павло Пелешок та Юрко Іванишин.

Монтаж в окупації, нервові зриви, музика від композитора стрічки про Бонда — розповідаємо чим цікава стрічка та чому її варто подивитися.

«Життя на межі» показує весь період російсько-української війни, що триває вже 9 років: від зародження українського спротиву до відчайдушної боротьби з агресором.  

Спеціально для фільму поет та військовий Гліб Бабіч, який загинув на фронті в липні 2022 року написав вірш «Хто ти?». Вірш не увійшов у фінальну версію монтажу, але у пам’ять про батька його дочка Дарка Бабіч зачитала вірш під час першого показу у Києві. 

  • Режисер Павло Пелешок та продюсер Юрко Іванишин — ветерани та учасники бойових дій. Для них досвід працювати разом не перший. Під час подій Революції Гідності разом з іншими журналістами вони створили інтернет-канал UKR STREAM, який вів цілодобові стріми з Майдану. А у 2016 році фільм «Зима у вогні», де Павло і Юрко були співпродюсерами, був номінований на здобуття премії «Оскар» як «Найкращий документальний повнометражний фільм». Подивитися стрічку можна на Netflix.
  • На постері фільму — фото, що було зроблена у бліндажі у березні 2015 року, коли Павло Пелешок перебував на фронті. 
  • Під час створення фільму Павло Пелешок самостійно опрацював понад 640 годин архівних матеріалів, після чого у нього стався перший нервовий зрив. Другий — під час знімання в павільйоні. Повернутися до нормального життя Павлу допомогли сеанси у психолога та психотерапевта. Режисер наголошує, що самостійно з ПТСР неможливо впоратись, тож потрібно звертатись за допомогою.
  • Режисер монтажу фільму — український документаліст Петро Цимбал. Монтувати стрічку він продовжував в окупації, в погребі будинку. Адже початок повномасштабної війни він застав вдома, між Ірпенем та Бучею.
  • Музику до фільму написав композитор Оскар Сенен. Він відомий своєю співпрацею з німецьким композитором Гансом Циммером. Оскар працював над фільмами «Інферно», «13 годин: Таємні воїни Бенгазі», «007: Не час помирати» та іншими
  • У фільмі звучить багато треків українських гуртів DakhaBrakha, The Hardkiss, Motanka, Kozak System, Karna.
  • Головний редактор LiRoom Олексій Бондаренко вже подивився стрічку й каже, що в жодному з моментів фільм не давить на сльозу, не намагається вичавити із глядача жалість чи тугу. Його враження можете почитати за посиланням.

Подивитися фільм «Життя на межі» можна в українських кінотеатрах з 16 березня, LiRoom є інформаційним партером стрічки.


Читайте також: Структура Щастя, Sad Novelist, Nestor Selin: у Львові відбудеться одноденний фестиваль електроніки

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024