Головна
>
Кіно
>

У Чернівцях розпочався 14-й Одеський міжнародний кінофестиваль 

У Чернівцях розпочався 14-й Одеський міжнародний кінофестиваль 

19 серпня відбулося офіційне відкриття 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю в Чернівцях. Цього року фестиваль вперше відкрив український фільм — історичний екшн Олеся Саніна «Довбуш».

Лірум є інформаційним партнером події.

Фото надане пресслужбою фестивалю

Церемонія відкриття відбулася в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука. Ведучими стали акторка Дар’я Трегубова та програмний консультант ОМКФ Алік Шпилюк. Генеральна директорка фестивалю Анна Мачух, відкриваючи — фестиваль, наголосила на важливості культури та її підтримки у складні часи.

«Ворог доклав і продовжує докладати дуже багато ресурсів та зусиль, щоб показати, що України не існує, що наша культура неважлива, використовує кіно як зброю, показуючи світу викривлену інформацію про нашу боротьбу. Знищує нашу культуру всіма можливими способами. Щоб протидіяти ворогу, ми не маємо права зупинятись, ми маємо продовжувати створювати кіно, показувати його українцям та світу! Весь минулий рік ми проводили наші кіноподії за кордоном. Але постійно мріяли повернути фестиваль додому – в Україну. І зараз проводимо його тут, у Чернівцях», — сказала Анна Мачух.

Фото надане пресслужбою фестивалю

Під час церемонії відкриття на сцені було погашено спеціальну марку Одеського міжнародного кінофестивалю, яку розробила Укрпошта. 

Фото надане пресслужбою фестивалю

Церемонія завершилася показом фільму-відкриття кінофестивалю «Довбуш» режисера Олеся Саніна. До речі, саме 19 серпня п’ять років тому відбувся перший знімальний день стрічки. 

Фільм розповідає про українського національного героя — ватажка «опришків» Олексу Довбуша. У сюжеті розкрита історія життя Довбуша, його кохання та боротьбу за гідну долю для свого народу. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, а панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. 

Українці постали перед усім світом як воїни, що ніколи не поступляться й не здадуться ворогу, хоч яким сильним він не був.

Одразу після прем’єри фільми творча група вирушила у тур містами України. Графік спецпоказів — за посиланням.

Фестиваль триватиме до 26 серпня. У Чернівцях відбуватимуться покази Національної та Міжнародної європейської конкурсних програм, покази спеціальних програм українського та європейського кіно, освітня програма Літня Кіношкола, а також професійна секція Film Industry Office. В Одесі в межах ОМКФ цього року проходили покази спеціальної програми «Знято в Одесі», а також тривають ретроспективи українських та європейських фільмів. Програма фестивалю — за посиланням.

Нагадуємо, що кінокритик Ігор Кромф обрав 5 стрічок, на які радить звернути увагу на Одеському кінофестивалі.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024