Головна
>
Кіно
>

«Тіні забутих предків» Сергія Параджанова покажуть у кінотеатрах

«Тіні забутих предків» Сергія Параджанова покажуть у кінотеатрах

19 травня в українських кінотеатрах вийде відреставрована версія фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Подивитися стрічку можна буде в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Сумах у мережі кінотеатрів «Планета кіно», «Мультиплекс» та київському кінотеатрі «Жовтень».

«Тіні забутих предків» – екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського, знята у 1964 році. Стрічка стала ключовою роботою у творчості Сергія Параджанова та дала старт українському «поетичному» кіно в середині 60-х, яке на противагу канонічним радянським реалістичним фільмам виводило на перший план візуальну виразність, сюрреалістичні та етнографічні мотиви.

За сюжетом Палійчуки й Гутенюки – два смертельно ворогуючі гуцульскі роди. Однак їхні діти, Іван і Марічка, закохались одне в одного. Бути разом їм не судилось: Іван змушений йти на заробітки, а Марічка обіцяє його чекати, але згодом гине. Іван не знаходить собі спокою без коханої. Головний герой одружується на вродливій Палагні, але дух Марічки його не полишає.

Незалежний дистриб’ютор кіно про музику та культуру KyivMusicFilm, який випускає цей фільм у прокат, пояснює, що це знакова стрічка в історії українського кіно:

«Сергій Параджанов зумів передати на екрані самобутню культуру Карпат, ні з чим не зрівнянну фольклорну стихію гуцулів, їхні багатовікові звичаї та обряди. Цей новаторський для свого часу фільм заклав основи українського поетичного кіно, а після акції проти арештів українських інтелектуалів став одним з головних символів дисидентського руху та боротьби українців з радянським режимом. «Тіні забутих предків» здобули світову славу, стрічку показували на фестивалях у Венеції, Локарно, Барселоні, Нью-Йорку та Лондоні».

Фільм відреставровано та оцифровано Національним центром Олександра Довженка. Ознайомитись з розкладом та придбати квитки можна на сайті.

До речі, «Тіні забутих предків» очолили список топ-100 найкращих українських фільмів за версією Довженко-Центру та увійшли в історію як символ дисидентського руху й боротьби українців з радянським режимом.


Читайте також: Документальна стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» уже на Takflix

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Анонси
«Темні конячки Нацвідбору»: хто такі Nahaba?
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
4 години тому
Анонси
Хто такий Badwor7h? Розповідаємо про лайнап Пожежі
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
8 Березня, 2024
Кіно
Ukraїner випустив документальний фільм про святкування Маланки на Буковині
Марічка Максимець Марічка Максимець
9 Січня, 2024