Документальна стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» уже на Takflix

Документальний фільм української режисерки Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» тепер доступний на платформі Takflix.

«Земля блакитна, ніби апельсин» — повнометражний дебют Ірини Цілик. Фільмування відбувалось у Красногорівці, Авдіївці та Кураховому Донецької області, а також у Києві в 2017-2019 роках.

Світова прем’єра стрічки відбулася у 2020 на американському кінофестивалі «Sundance Film Festival», де вона отримала нагороду за кращу режисуру в категорії світової документалістики. Згодом стрічку визнали найкращим документальним фільмом року за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо». 

Фільм також отримав Гран-прі журі в категорії документального кіно 47-го Міжнародного кінофестивалю в Сіетлі. Загалом робота Цілик отримала понад 20 престижних нагород та увійшла до офіційних програм відомих міжнародних кінофестивалів.

Це фільм про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Родина живе у Красногорівці і обстріли там не припиняються. Попри це, сім’я дружня та життєрадісна, мама й діти мають захоплення: грають на музичних інструментах і знімають фільм про своє життя під час війни.

Зараз фільм, як каже сама режисерка, активно подорожує світом, демонструється на найрізноманітніших майданчиках і платформах, має прокат в низці країн, збирає десятки тисяч євро для допомоги українцям у час повномасштабної війни. Однак не менш важливо й те, що тепер фільм можуть подивитись й українці.

«Тішуся за це дитя, що виросло і має своє насичене життя, за подіями якого я навіть не встигаю завжди слідкувати. Але вихід нашого фільму на платформу Takflix мене дуже потішив, це важливо, аби різні українці мали можливість також дивитися наш фільм. За останні два місяці я отримала різні повідомлення про те, як цю документальну стрічку деякі глядачі тепер бачать “іншими очима”. Я — його авторка, але зі мною відбувається те саме. Знімаючи цю стрічку, я відчувала величезну емпатію до героїв, і все ж після кожної зйомки я поверталася у паралельний вимір свого мирного життя в Києві. А тепер і я — така сама мама, що вже звично сидить із сином у коридорі на підлозі під час повітряних тривог і з’їдає себе питаннями — чи все я роблю правильно? Їхати чи лишатися? Як захистити найближчих? Ну і не лише це. Все стало більш гострим, щемким, виразним. Як і головне питання нашого фільму — чи має мистецтво силу в часи війни? Дев’ятий рік війни. Ми в пошуку відповідей на одні і ті самі питання», пише Ірина Цілик.

Дивіться фільм за посиланням. Вартість квитка – 85 гривень.


Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.