Головна
>
Кіно
>

Відео дня: дивимося тизер документального фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Відео дня: дивимося тизер документального фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Назарій Яремчук — перша українська попзірка, народний артист УРСР і Герой України, який зробив українську пісню модною та відомою. Ініціювала створення фільму про музиканта ще у 2021 році його донька, співачка Марія Яремчук. Відтоді почалася робота над вивченням архівів, збором інформації та пошуком героїв. 

14 травня з’явився тизер документального фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси» від творців «Спалах» та «Епізоди». Режисером фільму став Артем Григорян, продюсером — Максим Сердюк.

Українська премʼєра фільму відбудеться на фестивалі глядацького кіно Миколайчук Open, де стрічка стане фільмом-закриттям. Фестиваль пройде у Чернівцях з 15 по 23 червня.

Лірум є інформаційним партнером фестивалю.

«Ідея виникла до початку повномасштабного вторгнення. На створення спонукав той факт, що очевидці та творці основ україномовної попсцени, естради — не вічні, як би це не звучало… Ми повинні знати своїх героїв, і зараз це вже починає бути мейнстримом, що дуже круто», — каже Марія Яремчук, співачка та виконавча продюсерка фільму.

До участі в проєкті долучилися учасники колективу ВІА «Смерічка» та дружина Назарія — Дарина Яремчук. Фільм складається зі спогадів його близьких і діячів культури, а також з особистих щоденників та унікальних хронік: від перемоги на конкурсі «Пісня-71» з «Червоною рутою» до політичних переслідувань КДБ, загибелі Володимира Івасюка, виступів у Чорнобилі та Афганістані.

Фото: Film.ua

Режисер фільму Артем Григорян каже, що до створення фільму він мало що знав про Назарія — знав, що він вокаліст ВІА «Смерічка» та родом із Карпат.

«Під час одного з перших зідзвонів з Марією Яремчук, вона поділилася з нами низкою окремих фактів з його життя: перемога у конкурсі “Пісня-71”, виступи в Чорнобилі для ліквідаторів, гастролі Америкою ще за часів СРСР, іншими унікальними подробицями його життя… І ми зрозуміли, що робимо документальний фільм про людину, через біографію якої розповідаємо історію нашої країни. Тому історичних подій, які ми згадуємо в фільмі, дуже багато», — розповів Артем Григорян.

В український прокат фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» вийде 8 серпня.


Читайте також: «Будь-яка творчість вимагає активної позиції». Музикант Євген Тимчик про волонтерство та музичну спільноту в Одесі

Над створенням цього матеріалу працювала команда із шести людей.
Допоможи нам продовжувати працювати на цьому ж рівні — задонать Ліруму на Buy Me a Coffee

Підтримай Лірум

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Музика
Від The Maneken до sucilna_nevdacha.exe: як звучить Донеччина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Новини
«Це, мабуть, єдиний випадок у світі, коли танцпол — safe place». Як Some People відновлює культурне життя у Харкові під обстрілами?
Жданович Дарина Жданович Дарина
22 Травня, 2024
Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
22 Травня, 2024