Головна
>
Музика
>

Електроніка і фольклор: слухаємо новий альбом Cepasa

Електроніка і фольклор: слухаємо новий альбом Cepasa

Український музикант Cepasa випустив альбом Niby Chaiky, який присвятив боротьбі українського народу за свободу. До LP ввійшло 9 треків, які артист записав весною-літом 2022 року. У піснях він поєднує електроніку з українським фольклором.

Назва альбому асоційована з культовою українською піснею Летять ніби чайки, написаною композиторкою Юдіф Рожавською на вірші Лади Реви в 1962 році.

«Ще до війни я випадково почув пісню «Летять ніби чайки» 1962 року. Мене вразив композиторський задум, пісня звучала сучасно і вільно, слова були рідними, глибоко торкнула історія створення та її змісти. Захоплення українською музикою для мене набуло нового сенсу, тож я вирішив назвати альбом в честь цієї видатної пісні — Ніби Чайки. Згодом я почав досліджувати українських композиторів та поетів XX століття, серед яких Юдіф Рожавська, Ігор Шамо, Платон Майборода, Андрій Малишко, Лада Рева, Микола Вінграновський, їх історії, твори та джерела натхнення. Сильними рисами української музики завжди були мелодійність і одночасно складність твору, милозвучність української мови, народні традиції в основі, любов до своєї землі, до природи, до батьків, до своєї справи», розповідає Cepasa.

Обкладинкою стала картина «Мотанка Західне Поділля» української художниці Марти Пітчук.

Основна ідея альбому — єдність між поколіннями українців, що створювали культурні феномени, і, попри перешкоди та заборони, передавали їх наступним поколінням.

Cepasa каже, що мав завершити альбом під час війни, щоб через ідею нерозривності зв’язку між поколіннями висловити погляд на українську музику.

Взяли участь в роботі над альбомом Ніна Матвієнко та Тоня Матвієнко (трек Етнодім), соліст Одеської Опери Андрій Харламов та Володимир Чміль з гурту Хвиля (трек Червона Калина).


Cepasa — український електронний музикант, продюсер та виконавець Павло Ленченко.


Читайте також: Пісня за піснею: Tery про LP «Чи я роблю щось не те?»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Анонси
Гід сценами фестивалю V`YAVA Єднання: плейлісти усіх локацій
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
10 години тому
Новини
Як звучить Харківщина: плейлист від Люка та Ліруму
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
25 Квітня, 2024
Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
18 Квітня, 2024