Головна
>
Музика
>

Через російських спонсорів. Після відмов артистів у Варшаві скасували Easy Busy Fest

Через російських спонсорів. Після відмов артистів у Варшаві скасували Easy Busy Fest

26 серпня у Варшаві мав відбутися Easy Busy Fest. У лайнапі українські артисти — Океан Ельзи, The Hardkiss, Kola, SadSvit, Dantes, Ляпіс Трубецкой, Yaktak, Velboi, Skofka, Alyona Alyona, Parfenik. 

Втім, напередодні події усі артисти, за вийнятком Ляпіса, публічно відмовилися від виступів, а самі організатори події заявили про її скасування. Розповідаємо що трапилося.

Ввечері 22 серпня засновниця фундації Stand with Ukraine польсько-українська активістка Наталія Панченко розповіла, що виявила серед спонсорів фестивалю компанії Monolith та MixMarkt, які мають російське походження.  

Вона повідомила, що обидва бренди належать одним власникам — вихідцям із Росії та ймовірно Казахстану. Вони зареєстрували бізнес у Німеччині й відомі мережею магазинів «Russian shops» у Європі. Цього року вони також зайшли на польський ринок.

«На польському сайті вони свідомо вводять споживачів в оману. Спеціально опублікували там лише українські бренди, хоча на головному німецькому сайті у більшості російські…Вони закуповують у Росії російські продукти, підтримуючи цим російську економіку і продають потім ці товари у Європі, називаючи їх “східноєвропейськими”. Навіть після повномасштабного вторгнення. Навіть попри санкції», — написала Наталія Панченко.

Після публікації допису Панченко у соцмережах почалося бурхливе обговорення участі українських артистів, а ті своєю чергою почали масово відмовлятися від виступу.

Вони наголосили, що не будуть виступати на заходах, до організації залучені представники Росії. 

Спершу організатори Easy Busy Fest намагалися зберегти фестиваль. Пояснили, що ці компанії оплатили зовнішню рекламу у Варшаві й більше стосунку до фестивалю не має.

А також нагадали, що частину коштів з продажу квитків скерують у фонди допомоги. Але врешті подію скасували

«Ми повністю солідарні з артистами і з кожним із вас. Перед усім ми хочемо вибачитись за нашу фатальну помилку, а саме за не доскональну перевірку спонсорів. В жодному разі ми не знімаємо з себе відповідальності за цю ситуацію…Ми просимо вибачення перед всіма артистами за цю ситуацію, а також хочемо наголосити, що вони не мали жодного відношення до спонсорів (Monolith, Mix Markt)».

Вони також нагадали, що з першого дня повномасштабної війни організатори фесту vpiska.pl підтримували Україну, відправляючи частину коштів з кожного концерту на допомогу ЗСУ.

Що відомо про vpiska.pl?

vpiska.pl — організатори концертів та святково-розважальних заходів, зокрема й благодійних. Наприклад, за 2022 рік вони особисто відправили понад 600 тисяч злотих у фонди та на гуманітарну допомогу. Ще понад 500 тисяч євро змогли зібрати артисти завдяки концертам, які організувала vpiska.pl.

Зараз у них на сайті анонсовані виступи Тілля Ліндеманна, 5’nizza, T-Fest (українець з Чернівців, до початку війни — артист російського лейблу Gazgolder), Kavabanga Depo Kolibri (харків’яни, які ще і у 2022, і 2023 роках продовжували випускати російськомовні треки й навіть цілі альбоми).

Водночас компанія продовжує працювати з російськими артистами та стендап-коміками. Торік вони через їх портал продавилися квитки на Charity concert for Ukrainians — спільний концерт українців із російським репером Face. В той час, у них також були анонсовані концерти та стендап-коміка Слави Комісаренко.

Вони також організували благодійний тур Stand with Ukraine в підтримку України. У лайнапі були — Bah.roma, гурт Нервы (які виступали й проживали в Росії до початку великої війни), російський панк-гурт Порнофильмы,  репер Face. Також із благодійним концертом до Польщі привозили російського стендап-коміка Данила Поперечного, оргназовували благодійний концерт Voices of peace за участі російських виконавців — Монеточки та Нойза МС.

Водночас з агенцією працюють українські артисти — Монатік, Артем Півоваров, Антитіла, Ліга сміху, Вєрка Серючка, Океан Ельзи, Друга ріка тощо.


Нагадаємо, що 26–30 липня в Латвії відбувся фестиваль Лайми Вайкуле, який вона переносила через пандемію та війну в Україні. В лайнапі — Оля Полякова, Макс Барських, Вєрка Сердючка, Alekseev, Freedom Balet, а також Андрій Макаревич, сама Лайма і Марія Максакова.

Ми поспілкувалися українськими музикантами, які планують їхати в Латвію, та з організаторами фесту, щоб зібрати всі позиції і деталі. Про фестиваль Лайми, позицію щодо війни в Україні та виступ українських артистів на одній сцені з росіянами читайте за посиланням.


Читайте також: Що не так із фестом Лайми і Гаддеміт, та до чого тут бездіяльність Мінкульту

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Новини
Від Melovin до My Personal Murderer: як звучить Одещина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
1 день тому
Музика
jockii druce — trashhouttttttt. Роздуми про життя, війну і суспільство, загорнуті у найпримітивнішу форму
Олексій Бондаренко Олексій Бондаренко
15 Квітня, 2024
Новини
Від Сусіди стерплять до Këkht Aräkh: як звучить Миколаївщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
9 Квітня, 2024