Головна
>
Музика
>

Fusion Jams святкує 5 років. Хто вони і як долучитися до джему?

Fusion Jams святкує 5 років. Хто вони і як долучитися до джему?

20 квітня об’єднання Fusion організовує великий джем до свого 5 дня народження. Спеціальною гостею буде виконавиця та композиторка Ganna. Захід пройде у київському Атласі (вул. Січових Стрільців 37-41)

У цьому тексті розповідаємо, що таке Fusion, джем-сесії та як до них долучитися.

Фото: Акім Карпач

Що таке Fusion?

Fusion — це творче об’єднання, яке популяризує джаз та проводить нескінченну серію івентів в різних локаціях Києва. Зараз заходи Fusion — це концерти, фестивалі, діджей-сети й те, з чого почалася та продовжується його історія — джем сесії.

Також на 4 році існування формація заснувала свій лейбл сучасного українського джазу та нової інструментальної музики No Time For Swing. Зараз на лейблі випущено 3 релізи, серед яких збірка електронно-джазових варіацій на народну українську творчість Блакить, альбом-колаборація фолькльору від ЩукаРиба, електронного звучання від Bunht і джазу на гітарі від Євгена Пугачова Що й святоє, а також інструментальний дебют Bunht альбом Oneself Again.

Що таке джем? (спойлер: тут не про варення)

Джем — це музична імпровізація артистів тут і зараз, на ваших очах. Музиканти грають імпровізовані соло без попередньої підготовки та заздалегідь визначених аранжувань.

Разом із анонсом івенту публікується гугл-форма для музикантів, у якій вони відповідають на низку запитань щодо свого досвіду та вмінь і подають заявку на участь у джемі.

Один із співзасновників Fusion, київський барабанщик та продюсер, лідер гурту Hyphen Dash Міша Бірченко відбирає заявки учасників джему, після чого музиканти отримують підтвердження або відмову поштою.

Іноді такий спосіб відбору викликає обурення, адже всі звикли, що до джему може приєднатися будь-хто та в будь-який момент. У коментарі Лірум команда Fusion розповіла, що відбір відбувається саме для збереження якості заходів та для комфорту музикантів при взаємодії в групі.

На джемі ведучий Борис Ткачук методом жеребкування обирає імена майбутніх учасників групи. Це можуть бути барабани, гітара, бас-гітара, клавіші, духові та/або вокал. Іноді в джемах беруть участь й менш звичні інструменти — флейта, бандура, перкусія. Створений склад джемить 7-10 хвилин і далі все повторюється знову.

Фото: Акім Карпач

Якщо ви хотіли б поджемити — ось, як долучитися

Зареєструватися для участі у джемах Fusion може кожен охочий музикант, але для цього потрібно заповнити заявку за цим посиланням. Дедлайн подачі заявок — 17 квітня.

Організатори вказують такі критерії відбору:

  • вміння читати акордові прогресії
  • зацікавленість жанрами, що витікають з джазу
  • та, звісно, достатній рівень володіння інструментом.

Також команда Fusion зазначає, що мелодійне звучання команди та грув народжуються у музикантів, які:

  • пройшли, проходять школу або індивідуально розвиваються в жанрах джазу, неосоулу, хіп-хопу, фанку, блюзу, госпелу, джазтроніки тощо;
  • інвестують свій час в розвиток майстерності володіння інструментом та в навички командної роботи;
  • для музикантів, що грають на мелодійних інструментах, навичка читати послідовності септакордів – обов’язкова;

До участі також запрошують електронних музикантів та хіп-хоп артистів.

Зауважимо, що участь у джемі як музиканта можлива лише після підтвердження, яке надійде на пошту через декілька днів після закриття реєстрації. Якщо вам нічого не прийшло, потрібно повідомити про це організаторів.

Що кажуть учасники джемів?

Загалом через джеми пройшло близько 400 музикантів й утворилося більше 10 колективів, серед яких і Hyphen Dash.

Серед учасників був Андрій Бармалій. Свій трек Я нормально він вперше зіграв саме там.

Ми запитали деяких музикантів про участь в Fusion Jams.

Бас-гітарист Станіслав Дяченко джемить вже 5 років і каже, що в якомусь сенсі Fusion Jam зіграв важливу роль в формуванні його, як музиканта.

«Кожен джем це щось невідоме. Дуже подобається, як різні музиканти шукають підхід один до одного під час гри та розкривають свій внутрішній світ, бо це розмова, тільки за допомогою свого інструменту. Fusion Jam — це чесно та по справжньому»

Електрогітарист Самуель Адамс Ектор Вега розповів, що в це комʼюніті його закохав друг, який сказав, що на Fusion Jams народжуютсья зірки:

«Велика спільнота талановитих, стильних і, дуже важливо, підтримуючих музикантів. Радий, що за кількістю музикантів підтягуються й слухачі, які готові сприймати нову хвилю!»

Фронтвумен гурту SO та гурту МОВА Ольга Стеценко каже, що Fusion дав поштовх для розвитку під час повномасштабної війни, не дав замкнутися в собі:

«Завдяки йому я нині розганяю авторський проєкт SO та культурно-просвітницький проєкт МОВА разом з музикантами з Фʼюжна. Це спільнота, достатньо дивакувата і незрозуміла, втім дуже цікава і надихаюча. Ми всі чманіємо з вмінь одне одного, водночас мотивуючи розвиватися й зростати в музиці й надалі»


Читайте також: «warнякання» випустили лімітовану колекцію вінілів. Де можна придбати платівки?

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024