Головна
>
Музика
>

Як звучить довоєнний Харків? Дивимося пілотний випуск проєкту «Як звучить світ… Україна»

Як звучить довоєнний Харків? Дивимося пілотний випуск проєкту «Як звучить світ… Україна»

24 вересня вийшов пілотний випуск проєкту «Як звучить світ… Україна» — про довоєнний Харків. Серія у Харкові була відзнята за два місяці до початку повномасштабного вторгнення. 

Проєкт «Як звучить світ… Україна» створили Наталія та Євген Синельникові. У першому сезоні показали 5 міст — Київ, Львів, Одесу, Чернігів та Карпати. Ці епізоди відзняли після 24 лютого 2022 року. Звуки кожного з цих міст записав ведучий проєкту Євген Філатов. Згодом він випустив альбом композицій зі звучанням українських міст.

Шоста серія проєкту — про Харків. Відео відзняли до повномасштабного вторгнення. У цій серії глядачі дізнаються що приховує в собі Харків, чим наповнені вулиці, бібліотеки та найбільший район Харкова — Салтівка, дізнаються про місцевих виконавців, почують Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, відвідають ще не пошкоджений уламками снарядів Свято-Успенський собор, що був побудований у другій половині XVIII ст. і є одним із найстаріших православних храмів Харкова, канатну дорогу та інші місця. 

«Ми довго вагалися, чи викладати дане відео, адже воно було знято російською мовою, якою, власне, і говорило місто здебільшого. Але все ж вирішили переозвучити Євгена і дати можливість людям почути мирний, довоєнний Харків. На нашу думку, випуск досить чутливий, адже усвідомлення того, що та сама Салтівка, в якій бурлило життя, нині частково зруйнована, викликає сум, але водночас і гордість за харків’ян, які вистояли, не здалися та відстояли це прекрасне місто. Це відеозгадка, яким Харків був, і ми впевнені, воно таким ще стане після перемоги», — прокоментували випуск Євген та Наталія Синельникові.

Наразі відбуваються зйомки другого сезону «Як звучить світ. Україна».


Читайте також: Як залучати дітей до активностей? Поради батькам

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024