Головна
>
Музика
>

Пісня за піснею: розповідаємо про новий альбом Latexfauna «Senbernar»

Пісня за піснею: розповідаємо про новий альбом Latexfauna «Senbernar»

30 вересня гурт Latexfauna випустив другий студійний альбом Senbernar. До нього увійшло 11 треків, серед них вже відомі Arktika, Kosatka, Bounty, Bohun, Cherkaschyna.

Виконавці кажуть, що у цьому альбому вдалися до більшої кількості експериментів: тут є і фанк, і диско, і постпанк, і електроніка, і арт-рок, і індастріал. А сам альбом присвятили першому директору гурту Богдану Уцесі, який пішов з життя 17 серпня 2018 року.

Традиційно у рубриці «Пісня за піснею» розповідаємо про кожну пісню з лонгплею.

1. Senbernar

Ця пісня про чоловіка, що мав у дитинстві собаку. Якось у дитинстві сенбернар рятує його від хуртовини та тягне на собі додому. Хлопчик відчуває себе ніби королем Артуром, який мчить крізь зарослі темного лісу. Він фантазує про багатьох демонів і воронів, які його оточують, але завдяки другові сенбернару йому вдається дістатись додому. В другому куплеті ліричний герой уже виріс, і, як часто буває, вік заводить його в кризу, де чоловік стає залежним від деяких психоактивних речовин, що його руйнують і він помирає.

Помираючи, він бачить, що за ним приходить той самий сенбернар. Пес забирає його туди, де вони гуляли в дитинстві — у мелісові луги.

Ця пісня й дала назву альбому.

2. Arktika

Пісня розповідає історію про науковця, що зазнав катастрофи під час експедиції на Алясці. Його з поміччю собак і магії рятує тамтешній шаман, представник корінного народу Америки, тож ліричний герой повертається додому.

3. Heroes of Might and Magic III

Це пісня про двох хлопчаків десяти років, які грають у гру-стратегію, яка називається «Герої меча і магії 3».

4. Cherkaschyna

Пісня про Черкащину. За словами гурту, Черкащина — українська Каліфорнія: розмаїта, засмагла, з красивими людьми, Канівським океаном і скелястими каньйонами Гірського Тікича, високим-превисоким небом, в якому ще засвітла, але у вечірній млості видно Венеру й Сатурн.

5. Kentavr

Це антична музична картина, в якій зображено давньогрецького воїна, який переміг всіх ворогів. Однак смертельно поранений прямує додому і просить молодого кентавра віднести його до рідного полісу, щоб попрощатися з рідними. Latexfauna наголошує, що пісня написана й аранжована до війни, тому будь-які паралелі з сьогоденням є лише збігом.

6. Vulkan

Це приквел до пісні з попереднього альбому Клан Сокола. У приквелі розповідають історію про ісландського вікінга, який прямує у Месоамерику і запитує пророцтва у Вулкана, чи його похід буде вдалим. Вікінг приносить вулкану в жертву рабів, різноманітні дари й шовк. Вулкан, прокидаючись, приймає дари та розказує вікінгу страшну правду про його майбутній похід.

7. Sequoia

Пісня про те, як бандит з дикого заходу зустрічає в перестрілці корінного американця і вбиває його влучним пострілом. У цей момент у його психіці стається злам, бо він розуміє, що вбив щось прекрасне. Каючись, він клянеться секвої, що зміниться і більше не буде тим варваром і бандитом, яким був.

8. Kosatka

Косатка — перша пісня, записана з новим гітаристом гурту Іллею Случанком. Гурт присвятив її чоловікам, що зустрічають свою кризу.

9. Bounty

А цей трек, за словами музикантів, гімн нашого літа. Гурт каже, що це пісня про то, як класно, коли тобі харашо, коли в мопеді повний бак, і ти тулиш вздовж Індійського океана, а твоя тьолочка тебе любе і думає, шо ти лєв. А ти думаєш, шо ти алабай, но це уже неважно. Важно, шо тут і сєйчас тобі настільки харашо, шо самі божественні радуги тобі завідують.

10. Levada

Трек був написаний у 2021 році під впливом гри на PlayStation 4, яка називається Red Dead Redemption 2. Хоч зараз може здатися, що пісню написали як рефлексію на війну.

Бувши під враженнями від цієї гри про ковбоїв музиканти написали Леваду. Вона про те, як молодий хлопець проводить свій перший і останній день у компанії однієї дівчини, тому що вдосвіта його чекають коні та степи, сповнені летючого свинцю.

11. Bohun

Пісня від імені видатного козака, державного діяча Івана Богуна, який користувався популярністю серед жінок, хоч більшість і знає його як вінницького полковника й солдата.


Читайте також: Паліндром про новий альбом «Придумано в черзі»

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024