Головна
>
Музика
>

«Вогник-вогник, жарко-жарко», warнякання, Пиріг і Батіг та Жадан і Собаки: слухаємо нову українську музику третього тижня листопада

«Вогник-вогник, жарко-жарко», warнякання, Пиріг і Батіг та Жадан і Собаки: слухаємо нову українську музику третього тижня листопада

Проєкт warнякання вийшов на стрімінгах, Маша Кондратенко відповідає хейтерам, Жадан і Собаки склали із синглів трьох попередніх років альбом, Пиріг і Батіг поклали вірші Богдана-Ігоря Антонича, а хейтспіч ненавидять музичну індустрію — слухаємо релізи третього тижня листопада.

Цього тижня релізи коментують музична оглядачка Лєра Зданевич, випускова редакторка Яна Ільків та менеджерка з партнерств Настя Денеж

Слухайте плейлісти з новинками на зручному для вас стримінгу:


Антон Слєпаков / Андрій Соколов — warнякання (LP)

warнякання — це дебютний альбом документально-терапевтичного проєкту Антона Слєпакова та Андрія Соколова, який створювався в режимі реального часу. Перші треки, Трансляція та Вдячний, вийшли у форматі ЕР наприкінці березня 2022 на bandcamp, куди далі додавалися нові треки. Проте для релізу на стрімінгових платформах попередньо випущені пісні були перезаписані та перезведені.

Лєра Зданевич: «Дивовижно, що тільки зараз на стрімінгах зʼявився реліз, який потрапив до нашого топу найкращих альбомів 2022

Проте ця робота — більша за просто поняття альбому. це — відбиток часу, спільний досвід багатьох, покладений на мову музики та віршів Слєпакова. Впевнена, коли в майбутньому історики будуть досліджувати те, що для нас є сьогоденням, warнякання стане їм неабияк у пригоді»

Пиріг і Батіг — Зелений (LP)

Зелений — другий LP львівського проєкту Пиріг і Батіг, на якому музиканти продовжують переосмислювати творчість українських поетів. Цей альбом повністю покладений на поезію Богдана-Ігора Антонича.

«Вийшов такий собі певний музичний колаж, мусимо сказати що залишились задоволені результатом». — кажуть музиканти. Більше про реліз читайте за посиланням.

Electrobirds — Чарівний замок (LP)

Чарівний замокдругий LP одеського гурту Electrobirds, де вони експериментують із синт-попом. Як кажуть музиканти про реліз, це «пісні переважно про кохання на різних його стадіях та в різних формах. Це одна історія під різними кутами зору.»

Жадан і Собаки — Радіопромінь (LP)

Радіопромінь — шостий лонгплей гурту, який створювався три роки. Сюди увійшли фіти з Христиною Соловій, Братами Гадюкіними, Gogol Bordello та ще сім пісень, які вже були оприлюднені як сингли. З невиданих раніше треків виділяється спільний трек з Qarpa. Музиканти кажуть, що пісні в альбомі «витворюють цілісне звучання і є концептуальною роботою, що поєднує в собі як агресивну постпанківську подачу, так і цілком медитативну й меланхолійну мелодику».

Схожа — Цвіт крилець метеликів (LP)

Цвіт крилець метеликів — акустичний альбом, записаний одним тейком. До нього увійшло 11 треків. Виконавиця каже, що пісні транслюють її час дорослішання, у якому були різні етапи, що розвивалися як і послідовність пісень: «У ньому є всі сторони: вільне падіння до самого дна, наповнене болем та зневірою, відродження і віднайдення нових сенсів і шлях далі, як виліт нагору. Далі — політ».

Альбом створено в співпраці з піаністкою Реною Дахно.

ДК Енергетик — Шлях (LP)

Альбом розповідає про шлях ліричного героя додому із заробітків до сім’ї і описує його подорож під виглядом різних професій, осіб та ситуацій; зрештою протагоніст добирається до дружини, але все складається далеко не радісно.

хейтспіч — кохана, ми вбиваємо музичну індустрію (ЕР)

Гурт хейтспіч випустив чотиритрековий ЕР, куди вклав максимальну кількість ненависті до канонів української музичної індустрії та фірмової метаіронії. Також на мініальбомі є хардстайл-ремікс на пісню Я вбʼю всіх богів.

Настя Денеж радіє, що хейтспіч знає правила транслітерації: «трек гейтспіч тому підтвердження».

У Лєри Зданевич складається враження, що хейтспіч узяли собі за концепцію звучання «так погано, що аж добре» й почали послідовно лупати сю скалу після першого етапу «агресивних пісень війни». «Тут справді є в чому покопирсатися в плані тексту, це дуже метамодерна історія, але в мене досі складається враження, що хейтспіч як музичний проєкт — це лиш частинка загального діджитального образу Однороженка, яку дуже тяжко зчитати без знання загального контексту.»

Klavdia Petrivna — Уже світає

Klavdia Petrivna випустила трек, який називає «неочікуваним». Каже, що реліз нагадує пізню осінь та передає меланхолійний стан, у якому зараз знаходяться люди. Але водночас надихає на світле майбутнє, де все пройде, треба лише дочекатися світанку.

«Прихильники Klavdia Petrivna не знайдуть там провокацій, за якими відома авторка, але точно зможуть насолодитися красою мелодії, ритму та цікавим поєднанням фраз-алегорій в одній композиції», — написано в пресрелізі.

Prymara Хай сльози падають

Київський гурт презентував перший сингл з альбому Одного ранку я вийшов із ночі, реліз якого заплановано на кінець листопада. Саме із цього треку й розпочався концепт історії, вкладеної в альбом. Усі пісні на альбомі написані в години без світла впродовж листопада-грудня 2022 року й розміщені в тому ж порядку, у якому створювалися.

«Це послідовна історія, що передає душевний стан типового українця в зимово-блекаутний період Великої Війни. З усіма накрутами, мріями та спогадами з минулого, мирного життя», — кажуть музиканти.

Насті Денеж цей трек нагадує саундтрек із «Качиних історій».

HeartBlanch — Destiny Holes

Київський індігурт випустив медитативну історія про друзів, які спостерігають зміни світу навколо через призму власної долі й несподівано вирушають у подорож.

Джозерс, Джон Дір — Епілог для двох

Музиканти кажуть, Епілог для двох — це немов кульмінація супергеройського кіно, де між життям та смертю залишається кілька секунд; однак фікшн ламається у воєнному контексті, посилюючи втрачене відчуття реальності.

Левко — Ціль+засіб

Левко випустив подвійний сингл, у якому веде внутрішні екзистенційні монологи, сповнені сумнівів, однак однозначні за висновком: «лиш ті, хто сміливі, задоволені ходять».

Настя Денеж каже: «Здається, що це просто та зрозуміло, але мені щиро подобається концепція та меседж, який вклав Левко».

tim sonechko Космос

Тернопільський інді-поп артист випустив свій третій сингл, яка, за його словами, ілюструю наслідки токсичних стосунків.

Маша Кондратенко — вогник вогник

Своїм іронічним хітом виконавиця «недвозначно натякає поціновувачам високого мистецтва, які люблять залишати низькосортні образливі коментарі — де насправді припікає».

«Нелегкий, але необхідний шлях народної антигероїні, на яку ми не заслуговуємо. Проста і зрозуміла, пробивана лінія: не бійся бути собою, не бійся осуду, не бійся різноманіття, не бійся творчості — це єдиний шлях до вільного прояву своєї сутності та емоцій. Особливо, коли результат піднімає найнепідйомніший настрій і фіксує людей на легких, первісних мелодіях, яким потайки підспівують найактивніші ненависники», — написано в пресрелізі

Лєра Зданевич каже: «тут нічого говорити про музику, але я захоплююся тим, як пані Марії вдається щоразу обертати хейт собі на користь і послідовно штампувати контент, який усіх бісить, але всі його однак слухають і розповсюджують».

Колін — А я на сигарі

Трек розповідає історію головного героя, у життя якого несподівано й зухвало вривається дівчина. Вона перевертає його всесвіт із ніг на голову, порушуючи всі його попередні уявлення та правила. Автор намагається знайти втіху в сигареті, вірячи, що це допоможе забути про кохану, проте, схоже, це лише посилює його пристрасть.

гліб співає — для інших

Попвиконавець каже, що це меланхолійна попрок балада з нотками іронії над матеріальними цінностями: «Ця пісня несе в собі прохолодний осінній вайб, що відчувається вже з перших акордів»

Mercurikill — Дні

Інді-поп/хіп-хоп виконавець у новому треці висловлює рішуче прагнення взяти свою кохану із собою, обіцяючи, що вони більше не будуть самотні. Ідеальна картина кохання, яка на жаль відбувається тільки уві сні.

Melovin — Один не один

Артист каже, що цю пісню він написав про всіх, хто наступає на ті ж граблі.

«Якщо ти розумієш, що от-от встанеш на чергові свої «граблі», то вдягни шолом і приготуйся до нової цікавої подорожі. Ти будеш згадувати її в майбутньому з посмішкою. І хай врешті-решт ці граблі все-таки чогось та й тебе навчать. Мої мене навчили» — каже Melovin.

Яні Ільків цей реліз дуже нагадує пісню Bella Сiao.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024