Головна
>
Музика
>

«Хейтити усе — це етнокод»: слухаємо релізи четвертого тижня листопада

«Хейтити усе — це етнокод»: слухаємо релізи четвертого тижня листопада

7 повноформатних альбомів, 3 ЕР та купа треків — четвертий тиждень листопада виявився надзвичайно багатим на релізи українських музикантів. Слухаємо Lely45, Мішу Правильного, Otoy, Go_A, Сашу Чемерова та інших.

Цього тижня релізи коментують музична оглядачка Лєра Зданевич та менеджерка з партнерств Настя Денеж

Слухайте плейлісти з новинками на зручному для вас стримінгу:


meerkur — (трикутник) (LP)

Електронний виконавець meerkur випустив альбом про волю до життя та страхи, що оточують людей. За назву він обрав символ трикутника, і, за його словами, це доносить ідею завершеності форми та цілісності.  До альбому ввійшло дев’ять треків. На фітах там звучать Grisly Faye та Ragapop, з якими музикант записав треки і не питай та знаками. Більше про реліз читайте тут.

«Всі тексти були написані мною, включно з фітами. Пам’ятаю, як під час написання брейкбітової “знаками” захотів почути Руслану з Ragapop, однак довго вагався. І дарма, бо вийшло саме так, як відчувалося. Ми трохи змінили текст, пристосували до чіткого темпу та додали власне частину, де співаю я. Так само легко пройшов запис “і не питай” з Grisly Faye. У кінці літа я потрапив на концерт Марго і зрозумів, що вона — це те, чого не вистачає в цій пісні: ніжність посеред контрастів, легкість», — пояснює музикант. 

Настя Денеж каже, що — не для масового слухача, бо вони не зрозуміють цей альбом:
«Цікаві музичні форми з глибоким змістовим наповненням. Але якщо ви не вважаєте себе середньостатистичними слухачами, то цей альбом вартий вашої уваги» 

Женя і Катя — Між рядками (LP)

Цим альбомом Женя і Катя вирішили підвести до логічного формату період синглів у своїй творчості. До лонгплею увійшли кілька вже випущених пісень та низка нових.

«Останні роки ми викладали пісні лише синглами. Ми експериментували, пробували щось нове, інколи змінювали звучання, а інколи робили щось звичне і чого від нас очікували. Але завжди були щирими і писали музику в насолоду!», — діляться виконавці.

Lely45 — Чорний лебідь (LP)

Це другий повноформатний альбом Лілу у 2023 році. Чорний лебідь — це спроба артистки показатися в новому образі. До альбому ввійшло 8 треків, п‘ять з яких вона випустила впродовж листопада.

Міша Правильний — Криза середнього віку (LP)

Це третій альбом Міші за рік. Він закриває трилогію релізів, до якої також увійшли Казки під піанінку та Невесела географія. До речі, біти до треків писав Libenson. 

Продюсер та менеджер Михайло Ясінський, який цьогоріч був членом журі премії Megogo Music Awards, вважає Мішу одним з найкращих виконавців у своєму жанрі. Однак, він дещо критично відгукнувся на згадку про себе в цьому альбомі:

«Жанр, в якому ти працюєш передбачає доволі високий інтелект і вміння зануритися в деталі. Інтелект та увага в тебе присутні. Тому я здивований, що такий розумний Міша (а серед носіїв цього прекрасного ім’я дуже часто можна зустріти розумних хлопчиків), дав перевагу тому, щоб мою серйозну тезу щодо території Б перетворити в примітивну гру слів, літер та сенсів».

0%Mercury — We Should Definitely Do This! (LP)

Для гурту цей альбом став щоденником, у якому описані події та переживання, з якими музиканти зіткнулися в останній час. 

«Страх перед ядерною загрозою, яка неодноразово нависала над світом, масовані ракетні обстріли та відчуття незахищеності та розгубленості, втрата дому, втрата близьких і рідних людей, прийняття своєї самотності та постійні танці з внутрішніми демонами. Через все це проходили не тільки ми», — діляться музиканти.

lowcost49 — Не забувай (LP)

Виконавці кажуть, що альбом Не забувай краще розкриє слухачу їх самих. А мультижанровість релізу розкриють пісні Уві сні, Яблуневий сад, Не нагадуй, та CVV

Загалом у альбомі буде 9 пісень. Ідея полягає у тому, щоб зануритись у музичні роки 2000-х, так звану «еру MTV». 

Laura Marti, Nataliya Lebedeva — Waves (LP)

Альбом Waves був записаний наприкінці вересня 2022 року. Ним музиканти хотіли передати, що російська агресія не може вбити мистецтво і майбутнє.

У записі пісні брав участь Магнус Острьом, шведський барабанщик, учасник всесвітньо відомої групи E.S.T., який підтримав українських музикантів у створенні запису. 

До створення пісні також український джазовий трубач і композитор Яків Цвєтінський. Тексти до писала солістка проєкту, відома співачка та композитор Лаура Марті.

Уява Насті Денеж малює для цього релізу таку картинку:
«вихідний день, після мистецької виставки я зайшла в дорогий ресторан високої кухні, де грає жива музика. Мистецтво, вишуканість — ось таку атмосферу мені навіюють ці композиції» 

Марний — Напалм (ЕР)

Київський гурт Марний випустив мініальбом, який описує як «суміш перегруженого басу, вокалу та скріму з агресивною драм лінією, що при поєднанні дає максимально брудне звучання і постійно тримає в напрузі». 

Твій зайчик пише — Плакса (ЕР)

Учасники гурту кажуть, що Плакса — це відвертий поппанк про різні етапи почуттів: від закоханості й розгубленості до суму та прийняття. До альбому ввійшло 5 треків. 

За сюжетом головний герой закохується в дівчину, що працює вебкам моделлю. Він думає, як бути, що робити та як змиритися з цим фактом? Всі думки лише про неї, однак за деякий період часу йому все ж таки вдається відпустити історію та знайти внутрішній спокій. 

LOVERA BREAUX  — Сприйняття (ЕР)

Артист презентує дебютний мініальбом, до якого увійшло пʼять композицій. За його словами, він органічно поєднує відсилки до Дрейка, класики регі та Миколи Мозгового. 

«На мою думку, шукати концепт у 4 треках — досить безглуздо, але це лише ваше сприйняття того, що ви почуєте та що ви знайдете для себе. Врешті-решт, все, що ми чуємо, бачимо та аналізуємо, приходить до власного сприйняття», — коментує альбом виконавець.

Вже наступного року артист розпочне роботу над першим великим сольним альбомом.

Настя Денеж вважає, що ще безглуздіше — шукати концепцію, коли її немає: 

«Я почула, як lovera breaux експериментує зі звучаннями та стилями, шукає себе. І мені здається, що в пошуках себе немає нічого поганого, а навпаки. Але все ж у майбутньому лонгплеї артиста мені хочеться побачити концепцію.» 

Go_A — Dumala

Пісня розповідає історію про дівчину, яка дуже хотіла бути щасливою. Люди вчили її жити та розповідали, у чому справжнє щастя. 

Та коли прийшла небезпека, люди почали втікати, забираючи свої надбання. Для дівчини ж найдорожчим у житті була любов до своєї землі та до рідного дому. Тож вона залишилася допомагати сміливцям, які вирішили боротися з темрявою.

Виконавці гурту пояснюють мораль цієї історії так: «Тільки коли темніє, видно тих, хто може світити». 

Otoy — Етнокод

Репер Otoy вважає етнокод найправдивішим відтінком нашого єства. 

«Чи є загрозою любування примітивним проявом “нової культури”? Однозначно. Чи здатні ми це змінити? Так. Вимальовуючи власний смак, не нав’язаний масами. І цей процес вже запущено», — каже виконавець. 

Лєра Зданевич вважає, що цей реліз доволі суперечливий:
«Багато з того, що говорить в цьому треку Otoy — правда. Але не викликає довіри чути таке від репера, який, коли зручно, співає про садок вишневий коло хати на фоні балету в костюмах пшениці (зовсім не шароварно), а коли треба бути за все хороше й проти всього поганого — читає про поганих українців, які все хейтять» 

Krutь — Вір мені

Krutь каже, що давно не писала пісні про любов, а якщо й писала, то відкладала їх у «шухляду». 

«Але “Вір мені” була настільки красива, що я вирішила все ж її показати людям. Тому скажу свою улюблену фразу на тему любовних рефлексій: люди йдуть, а пісні залишаються», — пояснює виконавиця.

Komisiia — Діво моя

Цим релізом Komisiia закривають серію синглів 2023 року й обіцяють повернутися з новим матеріалом у 2024 році. Виконавці кажуть, що після синті-поп синглу Непомітно та диско-вайбів попередніх релізів, гурт тимчасово повертається до напівакустичного звучання. В записі вони використали переважно живі акустичні інструменти: класичну гітару, фортепіано, трубу, тромбони, різноманітну перкусію.

Кліп на цю пісню був відзнятий у Києві та на Київському морі. Він метафорично зображує стан сумнівів та рефлексії про завершені стосунки. Ліричний герой постійно повертається в думках до своєї коханої, бо саме там вони досі щасливі разом. Режисеркою кліпу стала Софія Чайковська. 

The Curly, нестор, Marcel Garçon — Імунітет

Після спільного з To Eternity альбому Теорія любові, The Curly презентує новий сингл разом із нестором.

Трек Імунітет — це нетиповий для артиста енергійний хіп-хоп саунд. The Curly та нестор розповідають про самостійність та впевненість у собі. Артисти мають на меті завжди протистояти негативним впливам завдяки творчості та самовираженню.

Krappa, Ravi, Ensky — Goodbye

Артисти Krappa, Ravi та Ensky представляють свій дебютний трек, який вже встиг набрати більше тисячі відео, знятих під звук у ТікТок. 

За словами музикантів, Goodbye — це лірична пісня про кохання з приємним гітарним мотивом, що завдяки своїй відвертості відгукнеться багатьом слухачам.

Switło — Я врятую світ

Switło — інді-артист з українським корінням, який вже багато років мешкає у Лондоні. Він довго писав пісні “в шухляду” і ніколи не випускав їх. Нині він каже, що відчув потребу висловитися, хоч і воліє не розкривати свою особистість.

Пісню Я врятую світ було записано у двох маленьких домашніх студіях. Крім самого Switło, над синглом працював продюсер Лев Шуров. Музикант додає, що ця пісня просякнута світлим смутком, почуттям самотності та радощами любові до близьких водночас.

Саша Чемеров і Культурний Десант — ДШВ

Цю пісню Саша Чемеров разом з Культурним Десантом випустив у день Десантно-штурмових військ, нарікаючи її бойовим гімном ДШВ.

«Я вважаю, що це радше бойова пісня ДШВ, бойовий клич, але без офіціозу», — пояснює він.

Kinnota — Тої Ночі

Kinnota — це новий проєкт Жені Адвоката, відомого в українському андеграунді завдяки гуртам Адвокати та Dzierzynski Bitz.

Виконавець каже, що події останніх двох років призвели для переосмислення власної ідентичності. Тож друга платівка Адвокатів залишилась на полиці, натомість Євген написав чимало нових треків. Ці композиції стануть частиною його третього проєкту. За його словами, саунд повертається до звучання живої ритм-секції та шукає натхнення у рідкісних зразках кінематографічної музики 70-х.

Walakos – When the Smoke Fades

Сингл When the Smoke Fades вийшов напередодні релізу нового альбому Walakos, вихід якого очікується в грудні.  Ось як описує свою роботу виконавець:

«Як і вся моя творчість, цей трек драматичний та меланхолійний. Це про відчуття, коли в нас горить велике загальне полум’я, в його диму неприємні речі відбуваються серед своїх. Ми ще не бачимо ворогів, але вже відчуваємо біль»

Karoon — Маракуя

Цим треком Каруни вирішили поговорити про розбіжності й людських світоглядах:

«Англійці називають маракую плодом пристрасті. Проте мешканці Бразилії, звідки, власне, родом сама рослина, кажуть, що деться про християнський сюжет — страсті Христові, оскільки цвіт маракуї нагадує терновий вінець. Та якою б насправді не була етимологія назви цього екзотичного плоду, він здався нам цікавою метафорою». 

Tumazar — Lose it All

Tumazar каже, що пісня Lose it All стала для нього однією з найважливіших пісень 2023 року. Кліп на цю пісню команда готувала близько чотирьох місяців.

Фангус Фрог — Плаш

Це перший сингл з майбутнього мініальбому Бовдур, що має вийти 8 грудня. За словами виконавців, пісня ставить під питання поняття «дому», самотності та прив‘язаності до речей.

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024