Головна
>
Музика
>

15 нових релізів від редакції Лірум

15 нових релізів від редакції Лірум

Ми хочемо подякувати Бейонсе за все те, що вона зробила, аби цього тижня вийшла добірка релізів. Про деякі з них ми розповідали окремо, наприклад, про альбом Вояж Yarima чи кліп Переживу The Unsleeping. Але в цій добірці ми написали наші рефлексії на треки/альбоми/кліпи. Читайте та слухайте, що редакція Лірум додала до своїх плейлистів.

Yarima — Вояж (LP)

Женя Кудрик: «Як щира фанатка Ярими, я хвилювалася, чи справдить новий альбом мої очікування, адже сингл “Не знаєш” мене не зачепив. Але вже з перших секунд інтро я видихнула з полегшенням. Неймовірний саунд, в якому брали участь такі талановиті саундпродюсери, як Arkadii Volosianyi, Daniel Okaro, Rami Kallas, Zbaraski та Nate Maelz. Чуттєвий вокал Ярими сповнений вібрато, ніжних фальцетів і мелізмів — окрема насолода. У “Запитую” я почула саме ту Яриму, в музику якої закохалася: ніжну, щиру, грайливу та мрійливу. В “Омана” і “Цинія” відчувається дорослішання артистки, її музичний прогрес та розквіт. Багато треків з альбому вже в моєму плейлисті. Однозначно рекомендую.

Єдиний мінус — це тексти. Не всі треки вразили лірично: в деяких місцях римування відчувається штучним, з надмірним акцентом на дієслова, що дещо псує загальне».

Aircraft — Evidence (LP)

Настя Денеж: «Зазвичай у пʼятницю в мене немає часу, аби альбоми слухати прям від початку до кінця. Я вмикаю перший трек, трохи слухаю, а далі перемотую по 15 секунд, кожен трек до кінця альбому.

На “Evidence” у мене теж не те щоб був час, але його мені захотілося прослухати від початку до кінця дня. Він гіпнозує та затягує в себе. Тож я не змогла втриматися та прослухала його до кінця (за один захід), і мені сподобалося».

The Unsleeping — Переживу

Оля Закревська: «”Несплячі” об’єднали свої останні екзистенційні треки у ЕР “Пиріжок з любов’ю, злістю”. І додали до хітів “Жити”, “Холодно” та “Не сплю” нову пісню “Переживу”. Настрій у треку пригнічений, знесилений, але у приспіві нарешті маємо оптимізм — “Переживу, живу”. До речі, я правда в першому приспіві чула замість “просто клас” — “просто осінь”, і навіть не здивувалася цьому, бо якась ця осінь така… Ну нічо, переживу, живу».

Марічка Максимець: «Добре, що Оля вирішила взяти на себе відповідальність коментаря про The Unsleeping, бо їх ну треба було дати в добірку. Добірку заради них треба було робити. Бачила декілька відгуків із серії: “Ну звучить, як стандартний трек Несплячих”. Але це той рідкісний випадок, коли ця теза не сприймається, як критика про самоповтор, а рефлексія: “Це традиційно добре, що говорити”. Ну бо це добре. Але якщо Оля у приспіві почула оптимізм, для мене “переживу, просто клас” звучить як та стадія втоми й відчаю, коли вже все одно. “Якось воно буде”».

The Pamphlets — Оверсінк

Марічка Максимець: «Повелася на опис треку: він про нав’язливі думки, тривожність і всю оцю неприємну компанію. Чомусь я очікувала, що опис треку відповідатиме звучанню, але ніт — це звичайний інді-поп. Не поганий, але якщо не приділяти уваги тексту, то пісня рівноцінно могла б бути про підліткові проблеми, розбите серце, дівчину барабанщика, про те, що вона “хвора на любов” і далі за списком. Дисонанс від тяжкої теми треку і легкого звучання — присутній, але врешті-решт мої очікування — то моя відповідальність».

sucilna_nevdacha.exe — літо

Марічка Максимець: «Ти їй слово, а вона тобі — “Золота Зоря Лірум”. Так от: суцільна невдача та Максим Тощо на премії отримали нагороду “Найкращий мініальбом”. А тепер релізом “Літо” Надя анонсує нову іпішку, саундпродюсером якої, щось мені підказує, буде Максим. Тому сідаємо і чекаємо мініальбому, адже немає причин, чому він звучав би погано. Проста математика».

Ярина Квасній — Котику сіренький

Оля Закревська: «Голос Ярини це якась магія. У її вірусному переспіві “Парової машини” його теж чутно, але коли вона співає ліричні пісні, ще й практично без музичного супроводу, це щось геть зовсім неймовірне. Але… Це тільки мені тривожно від пісні, яка мала б бути колисковою?»

Burned Time Machine, Саша Копачевська — Байдужість

Яна Ільків: «— мамо, я хочу на лінкін парк
— ми маємо лінкін парк вдома

Лінкін парк вдома: Burned Time Machine, Саша Копачевська — Байдужість

Burned Time Machine перевипустили трек 2022 року разом із вокалісткою гурту діти інженерів — Сашею Копачевською і додали оркестрових інструментів. Як на мене, стало свіжіше й експресивніше.

Не хочеться порівнювати з LP, але не можу про це не думати».

Ріддл-Діддл — Loneliness

Промо

Запорізький гурт Ріддл-Діддл — не нове ім’я для андеграундної тусовки. У 2021 році три друга, після участі в рок-гуртах (Defiant та SkyStation) вирішили спробувати себе в жанрі постпанку.

У 2023 дебютний альбом Ріддл-Діддл, День Новий, увійшов в топ найкращих українських релізів від видання Neformat.

Тепер вони готують концептуальний альбом з новими треками. Пісня Loneliness — про самотність, спогади та підліткові серіали.

Poly Chain — Backpain Production

Женя Кудрик: «Про Poly Chain я дізналася рік назад, коли мене знайомили з українським дроном та техно. І мені дуже сподобалося. Poly Chain це проєкт Саші Закревської — композиторки, музичної продюсерки та диджейки з Києва. Сингл “Backpain Production” — це ніби футуристичний фільм про відкритий космос та сірий холодний метал космічної станції».

Casa Ukrania — Hai Palaie Nebo (dkd I)

Женя Кудрик: «Сьогодні я вперше дізналася про гурт Casa Ukrania — проєкт, який вміло поєднує архетипічну фольклорну традицію з різноманітною сучасною електронікою та дарковим настроєм. Я зазвичай обережно ставлюся до використання фольклорних елементів у музиці, але цей випадок справді вразив і точно потрапляє в мій плейлист».

Lelèka — Kolyskova

Настя Денеж: «З першого прослуховування мені сподобалася ця пісня, але не дуже розуміла за яких обставин я буду її слухати, тому не була впевнена — чи варто її додавати до свого плейлиста. Проте, добре, що додала. Тепер слухаю її не тільки за призначенням як колискову, а й працюю під неї днями».

Kyryllch, Іван Корнієнко — Another World

Яна Ільків: «Завжди дивуюся, коли мені заходить музика, яка начебто мені не подобається. Відсутність слів, динаміка і контраст створюють простір для “подумати про життя” і водночас розкачатися».

noterday — Фантастично

Оля Закревська: «Я, зізнаюся, не завжди розумію, коли треки на пісні класиків це трендове осучаснення літературного спадку, а коли — нездатність написати власні тексти пісень. Добре, що можна відкрити сторінку артиста на стримінгах, і перевірити, що у попередніх роботах. Ось у noterday там класна пісня про передбачення у чеках Сільпо, навряд Василь Симоненко писав і про них. Буду рада, якщо для когось “Фантастично” покаже, наскільки все ж є досі актуальною поезія зі шкільних підручників».

19.99, Andrii Barmalii — Війна

Оля Закревська: «У гурту 19.99 вийшов перший ЕР “Мине”, і його беззаперечною кульмінацією є трек “Війна”, спільний з саксофоном Бармалія. Завдяки сольній творчості Андрія, саксофон в піснях перестав бути приємною джазовою ноткою, а став натомість вираженням натягнутих нервів та тривожного стану на межі істерики, цю роль його партія відіграє і тут. Пісня не претендує на документалізацію війни, вона скорше про внутрішні переживання від усвідомлення того, як ми живемо під час війни».

Drum Queen — Бетонні Стіни

Оля Закревська: «Дуже подобається, як Катя Багінська повертає українцям поппанк. Дуже чутно, що на другому її синглі інший драмер».


Читайте також: У Дрогобичі відкривають музичний простір Bigme: у чому концепція?

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024