Головна
>
Музика
>

Найцікавіші виконавці та гурти: на сайті Rupert Neve Designs вийшов матеріал про українську музику

Найцікавіші виконавці та гурти: на сайті Rupert Neve Designs вийшов матеріал про українську музику

Rupert Neve Designs — це компанія, що спеціалізується на виробництві професійного аналогового аудіообладнання, заснована звукоінженером Рупертом Неве. Серед його клієнтів були такі музичні групи, як The Beatles, Aerosmith та Nirvana, а також студії звукозапису Sound City Studios та Еббі-Роуд. Компанія Rupert Neve Designs отримала кілька нагород TEC Awards за свої інноваційні продукти.

На сайті компанії є рубрика «Customer Spotlight», у якій музичні студії всього світу діляться своїм досвідом роботи з технікою Rupert Neve Designs. Героєм одного з матеріалів стала українську студія звукозапису — Rakurs Records. Вони розповіли, як реалізовують роботу студії під час повномасштабного вторгнення, з якими жанрами працюють та відповідно, якою технікою користуються.

Також у межах матеріалу компанія вирішила дослідити питання української музичної індустрії. Для цього вони звернулися за коментарем до Олексія Бондаренка. Ось повний переклад коментаря:

***

Так само як українська культура є частиною європейської культури, українська музична індустрія подібна на індустрії європейських країн, звісно ж, зі своїми особливостями. Через те, що українська культура в різних форматах існує понад 1500 років, фолкове коріння доволі сильно відчувається у сучасній музиці. І певне саме воно стає обʼєктом інтересу для закордонного слухача.

World Music

Найпомітнішими на світовій арені стали гурти, які зазвичай виступають під брендом World Music — а саме Dakhabrakha та Dakh Daughters (ближче до театру) та Onuka (ближче до електронної музики). Власне учасники й переможці Євробачення від України здебільшого теж замішували елементи фолку у різні жанри. Руслана — у поп-рок. Джамала використала кримськотатарський мелос, Go_A вплітали фолк у драм-н-бас, Kalush Orchestra — у хіп-хоп, а Jerry Heil та alyona alyona — у госпел та попмузику. 

Загалом Євробачення відіграє значну роль у сприйнятті України у світі. Наші артисти щороку якщо не виграють, то принаймні стають напрочуд помітними. Одним із секретів таких успіхів, на мою думку, є те, що до цього конкурсу особливе ставлення в усій країні. Популярніше за Євробачення у нас хіба що Чемпіонати Світу і Європи з футболу. Плюс, проводиться внутрішній відбір, на який часто подаються найкращі артисти на той момент.

Серед цікавих навколофолкових артистів, які, на мою думку, теж варто звернути увагу: гурт Yuko, який, на жаль, уже розпався, а також його колишня учасниця Yulia Yurina. Бандуристка й співачка Krutь. Zwyntar для поціновувачів кантрі. Гурт Nazva для любителів клезмера. Та Casa Ukrania для шанувальників більш похмурого саунду. 

Альтернативний рок

У той час як масові мейнстримні українські медіа концентрувалися на популярній музиці, а нішевих майданчиків було напрочуд мало, українські альтернативні гурти одразу вирішили працювати на англомовну аудиторію всього світу. І багатьом із них це вдалося. Я назву хіба кілька, але за бажанням можна знайти набагато більше.

Найяскравіший приклад — київський гурт Stoned Jesus, головний хіт яких I’m The Mountain став найпопулярнішим стоунер-треком у світі на ютуб. Також схожим шляхом пішов гурт Somali Yacht Club.

Знаковим є блек-метал гурт White Ward і особливо їхній альбом 2022 року Flase Light, який посів 52 місце на сайті Rate Your Music, де збираються вельми вимогливі рецензенти. 

Також феноменом можна вважати харківський гурт Drudkh, популярний в усьому світі, але який не дав жодного концерту за час свого існування. 

Окремо варто зазначити гурт Jinjer, який навіть їздив на саппорті у Slipknot, але до якого контроверсійне ставлення всередині самої України через їхню неоднозначну позицію стосовно війни з Росією. 

Електронна сцена

Ще одна сцена, не привʼязана до мови й геолокації. Ще з двотисячних в Україні почали з’являтися музиканти, диджеї й продюсери, слава яких простягнулася за межі країни. Певне найпопулярнішою з них була DJ Nastia (або просто Nastia), яка виступила ледь не на всіх великих фестивалях електронної музики. Надзвичайно відомою у світі є також Miss K8 — хардкор-техно диджейка з мільйонами переглядів на YouTube.

Постійними резидентами великих фестів також є ArtBat, Woo York, Miss Monique, хоча стосовно їхньої позиції щодо Росії точаться дискусії всередині країни. 

У напрямку більш нішевої електроніки ледь не кожен реліз Heinali отримує визнання, зокрема й від Guardian

Також в Україні росте ціле покоління phonk-музикантів, які поки що залишаються поза радарами музичних медіа, але розривають спотіфай. Це такі артисти як D4C, Seavyside, MoonDeity тощо. 

Популярна музика

Популярна музика в Україні переважно розрахована на локального слухача, тож здебільшого виконується українською мовою. Менш із тим, в Україні є локальні суперзірки, здатні збирати стадіони й величезні зали по всій країні.

Серед останніх кейсів це Артем Пивоваров із бойовим попом і Klavdia Petrivna, яка ознаменувала повернення неошансону на українські радіостанції. Серед традиційних українських мастодонтів: рок-гурт Океан Ельзи (грали свою пісню Обійми разом із Coldplay), поп-рок гурт Антитіла (мали дуже вдалий фіт з Едом Шираном на пісню 2step) та гурт Бумбокс, що записав версію Червоної калини разом із Pink Floyd.

Українська інді-галузь довгий час намагалася пробиватися на міжнародні ринки, але великих успіхів не мала. Утім, я вважаю страшенно недооціненим гурт Esthetic Education, який цілком міг би конкурувати глобально.

Із останньої генерації артистів варто послухати інді-поп Tember Blanche, пост-панк від SadSvit, злобну електроніку Структури Щастя, пост-рок Renie Cares та арт-рок від гурту Циферблат

Андеграунд

Окрім попмузики та артистів, що до неї наближаються в Україні історично сильний андеграунд та «середня сцена». 2023 року за підрахунками Лірум українські музиканти випустили понад 1000 альбомів. 

Проєкту можуть бути дуже різного спрямування і рівня еклектичності. Наприклад, Rusiiick примудряється грати як на полі жорсткого металу, так і галюциногенного драм-н-басу. Проєкти Ragapop та Dakh Trio, що створили учасниці Dakh Daughters досліджують ті прошарки музики, до яких не дотягується материнський гурт. 

Серед метал-сцени привертають до себе увагу True Tough, Sick Solution і Blind8. А продюсер Alex Yarmak співпрацює з артистами топ величини на кшталт Withing Temptation

Десь між андеграундом та локальною популярністю перебувають такі гурти як Джозерс, спокен-ворд від Ницо Потворно, репер-рокер Паліндром, електронний проєкт з Дніпра Kurs Valüt або ж львівський сонґрайтер Монтескʼє.

Загалом українська музика встигає і тягнутися за світовими трендами (співачка Dorofeeva, яка імплементує практики K-Pop), ностальгувати за старим і відтворювати сучасні ретро-тренди (Mistmorn, що надихався мідвест-емо та пост-панком), а також генерувати нову унікальну музику, притаманну саме нашій країні (співак Godiy Starukh, що грає на старовинному інутрменті Ліра) та навіть воєнному часу (агресивна суміш жанрів хейтспіча).  


Читайте також: «Мені хочеться, щоб нові артисти ставали бізнес-проєктами», — Дмитро Феліксов, Concert.ua, Origin, Readeat

Розповiсти друзям

Facebook Twitter Telegram

Допитливим

Культура в регіонах
Від Onuka до Foa Hoka: як звучить Чернігівщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Від Wellboy до Re-read: як звучить Сумщина
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
13 Червня, 2024
Культура в регіонах
Музика Дніпропетровщини (Січеславщини): плейлист від Ліруму та Dnipropop
Лєра Зданевич Лєра Зданевич
12 Червня, 2024