13 квітня в український прокат вийшов фільм «Люксембург, Люксембург» — другий повнометражний фільм Антоніо Лукіча після успіху зі стрічкою «Мої думки тихі». Це історія про близнюків із міста Лубни, які вирушають до Люксембурга на пошуки батька. Головні ролі в стрічці виконали співзасновники хіп-хоп гурту Курган & Agregat Аміл і Раміл Насірови, це їхній акторський дебют.
13 квітня стрічка вийшла в український прокат. ми разом з Антоніо Лукічем в межах рубрики «Пісня за піснею» розповідаємо про саундтрек фільму, який вийшов аж надто еклектичним: там і Валентин Сильвестров, і Черепаха Аха і Boney M зі своїм хітом Daddy Cool.
У інтерв’ю виданню The Village Україна Антоніо каже, що зібрати саундтрек було складно, адже команда намагалася зрозуміти, яка музика взагалі може існувати в межах цього фільму.
«Буде смішно, якщо люди, перед тим як дивитися фільм “Люксембург, Люксембург”, побачать список деяких треків і такі: “Та ну його таке дивитись, не піду в кіно”», — жартує режисер у коментарі для LiRoom.
Boney M. — Daddy Cool
Я хоч і розумію, що текст цієї пісні радше про «папіка», ніж про «крутого тата», але для мене це все одно трек про крутого тата. Бо окрім назви я нічого більше не міг перекласти. Цей трек задає ритм всьому фільму. І так, мабуть, він був найдорожчим з усіх наших треків — коштував приблизно десь як Viva Forever в «Мої думки тихі» (близько 8000 євро). Через таку високу ціну мене змусили навіть написати листа до продюсера гурту Boney M. — Френка Фаріана. Я не знав, що в такому листі писати, тож мені дуже допомогла Грета Гервіг (американська акторка та режисерка; неодноразово була номінована на «Оскар», зокрема з фільмом «Маленькі жінки», — прим. ред.). Збираючи музику до фільму «Леді Бьорд», вона також писала листи — до ABBA та Джастіна Тімберлейка і пізніше поширила їх десь на Reddit. Я просто взяв готові листи та позамінював Джастіна на Френка, каліфорнійські спогади на ужгородські, гарно попросив нам допомогти — і вуаля. Або просто — гут.
Валентин Сильвестров — Багателі
Як автор, який постійно прагне побудувати з глядачем інтерактивну розмову про серйозні речі, я завжди приховую свій біль та іноді емоції героїв за маскою іронії, гумору та жартів. А в сцені, де грає композиція українського класика світової музики, мені це набридло, тому я дав волю емоціям.
АрХангел — Мутки-Начало та На чистоту
Про реп-хлопця з Дарниці (чи то пак ДВРЗ) нам випадково розповів один каскадер під час зйомок. Ми шукали якусь потужну пацанську лірику, яка б водночас радувала Колю (водій маршутки, якого зіграв Аміл Насіров) та дратувала пасажирів в його маршрутці. І, коли почули АрХангела, зрозуміли — це саме та музика, яку буде слухати наш хуліганський Коля.
Drip-133 and Rozz Dyliams — Echo Exhale
Ця музика — ніби естафета, яку новому фільму передали «Мої думки тихі», де є багато треків цих виконавців: в момент зав’язки вона перевертає життя головного героя догори дриґом. Я ніколи не перекладав про що там співають, але сподіваюся, що це не як в старій рекламі шоколадки «Рошен», де ніжним голосом співають про те, як дівчині дають ляпаса. Вона починається ніби всередині кадру під катання на ковзанці, але потім має своє продовження.
Океан Ельзи — Там, де нас нема
Це музика, яка подобається Васі (поліціянт, якого зіграв Раміл Насіров). Як хороша деталь, вона пояснює, що він за людина, та окреслює його систему координат правильного хлопця. Ну й окремо цей мій найулюбленіший трек Океан Ельзи з усіх. Я просто мріяв його використати колись в фільмі. Тому дякую Святославу за нього!
Зернятка — Черепаха Аха
Колись я почув її в дитячому садочку. Та замість радості відчув дуже дивну суміш почуттів — від суму до сміху. Якщо про Аміла кажуть, що в нього обличчя створене для трагікомедії, то вважаю, що це ідеальний приклад того, як трагікомедія може звучати в пісні. Хоча сцена в фільмі, де грає ця пісня, доволі сумна.
Tai Sabaki — Are You Ready
Це просто топовий car music playlist — відчуття, наче ти тиснеш на газ крутого тюнінгованого чорного Геліка Brabus, навіть коли ти в Daewoo Lanos.
Hari Mata Hari — Ostaj mi zbogom ljubavi
Улюблений виконавець мого батька. Це один з треків, які я відкопав на оригінальній татовій касетці… Один з небагатьох спогадів.
Ця композиція — це звужені до звуків біль та головні переживання цієї історії: туга за людиною, яку дуже-дуже любиш, але зовсім-зовсім не знаєш. Так само як і мову, якою співає виконавець… Це спроба іноді бути просто серйозним.
Цей трек нам подарував боснійський продюсер. Про це навіть написали в боснійському журналі: «Це маленька і символічна допомога митцям в Україні в цій складній ситуації».
Курган & Agregat ft. Tapolsky & VovKING — Енергія
Трішки енергії в фільмі. У інтерв’ю The Village Україна Аміл Насіров розповідає, що під час зйомок трек не вмикали:
«Коли ми знімали, ми тоді даже не обсуждали це. Але, коли дивився, було неловко трошки. Представляється реакція зала, коли вони будуть дивиться фільм і почують трек Енергія”».
Робота над фільмом тривала протягом травня-липня 2021 року. Зйомки тривали 54 знімальних днів. «Люксембург, Люксембург» знімали у 2021 році в Лубнах Полтавської області, на справжньому поліційному полігоні у Києві та в Люксембургу. Прем’єра фільму відбулася на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі у програмі «Горизонти», де представляють нові тенденції в розвитку кінематографа. Також стрічку відібрали до участі у програмі «Сучасне світове кіно» Міжнародного кінофестивалю у Торонто.
З 13 квітня режисер з акторами першого плану вирушають у тур містами України.
Кінокритик Ігор Кромф уже подивився «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча і пояснює чому «Люксембург, Люксембург» і «Мої думки тихі» — це дилогія, та як Лукіч перетворюється на головного режисера покоління 1990-х.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: